Artykuły: Klasy mundurowe

Wycieczka integracyjna 2LP

Dnia 24.03.2017 klasa 2 LP wraz z wychowawcą – panią A. Witólską, uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, której celem była integracja grupy oraz utrwalenie wiedzy na temat historii Żydów polskich.

Klasy policyjne w Radzyminie

W dniu 26 marca 2017 r. przedstawiciele klas o profilu policyjnym wzięli udział w III Biegu Żołnierzy Wyklętych im. Mieczysława Chojnackiego PS. Młodzik w Radzyminie

„Zagrożenia terrorystyczne XXI wieku” - warsztaty tematyczne

Dnia 08.03.2017r w auli Uczelni Techniczno-Handlowej odbyło się spotkanie uczniów płońskich szkół ponadgimnazjalnych z wykładowcami tej uczelni. Brali w nich udział uczniowie klas II mundurowych ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, klasy techniczne z Zespołu Szkól nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku oraz klasy licealne z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku.

Wycieczka klasy I LP

27 lutego 2016r klasa I LP uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, której celem było wzmocnienie więzi klasowych oraz pogłębienie wiedzy na temat historii Żydów Polskich.

Przedsmak wojska

W dniu 01.02.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku z przedstawicielem WKU Ciechanów- kapitanem Marcinem Dominiakiem.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom spraw związanych z organizacją obrony terytorialnej. Zaprezentowano podstawowe funkcje organizacji służby obrony, zasady powołania, a także tematykę zajęć z zakresu wojskowości. Następnie omówiono zasady rekrutacji do wyższych szkół wojskowych i sposób organizacji poboru w 2017 roku.