Artykuły: Bieżące wydarzenia

Rekolekcje Wielkopostne

Obrazy artykułów: img_20220328_082830593_hdr_resized_20220328_061903429.jpgDziś, 28 marca 2022, przeżywaliśmy pierwszy dzień szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Pierwszym etapem rekolekcyjnym było nabożeństwo pokutne, które miało nas przygotować do spotkania z Panem w sakramencie pojednania – spowiedzi, a potem w Eucharystii.Naukę poprowadził rekolekcjonista Ks. Jarosław Tomaszewski z pomocą Sióstr ze zgromadzenia Misjonarek Miłości.

Byliśmy poruszeni scenkami, które przygotowały Siostry, aby skuteczniej zachęcić nas do spotkania z Bogiem. Napełnieni mądrością wypowiedzianych słów uczestniczyliśmy dalej we Mszy Świętej.

Po nabożeństwie w kościele udaliśmy się do kina na film polskiej produkcji pod tytułem “Nędzarz i madame". Film zrobił ogromne wrażenie, zarówno na młodzieży, jak i opiekunach. Opowiadał on historię malarza - Błogosławionego Brata Alberta Chmielowskiego i aktorki Heleny Modrzejewskiej. Film zachwycał nas wspaniałą grą aktorską, muzyką, pięknymi obrazami i nietuzinkową historią bohaterów, która przeplatała się z trudną historią naszego narodu.

Po seansie spokojnie wróciliśmy do szkoły na dalsze zajęcia. Katecheci dziękują wychowawcom i opiekunom w dobrym przeżyciu tego rekolekcyjnego dnia.

Wizyta studyjna w Brukseli

Obrazy artykułów: bruksela.jpgW dniach 23. 03 – 25.03.2022r. na zaproszenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, p. Danuta Rapusta, nauczycielka biologii w ZS nr 1, uczestniczyła w wizycie studyjnej w Brukseli.

Plan wizyty obejmował udział w spotkaniach z ekspertami ds. UE w instytucjach europejskich. Celem spotkań było wzbogacenie wiedzy uczestników nt. polityki Unii Europejskiej w wybranych dziedzinach, funkcjonowaniu instytucji unijnych oraz programach unijnych w dziedzinie edukacji.

Diagnostyczny Egzamin zawodowy

Obrazy artykułów: egza-probny.jpegOstatni czas dla uczniów klas trzecich technikum (po gimnazjum) i branżowej szkoły I stopnia był bardzo pracowity.Na diagnostycznym egzaminie zawodowym swoich sił próbowali przyszli:
technicy logistycytechnicy

mechatronicytechnicy żywienia i usług gastronomicznych

technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

kucharze

mechanicy pojazdów samochodowych

mechanicy - operatorzy pojazdów i maszyn rolniczych;

Uczniowie zdawali egzamin diagnostyczny (pisemny i praktyczny) w kwalifikacjach:

HGT.02 Przygotowanie i wydawanie dań ( III TŻg, III kp, III kg )

SPL.01 Obsługa magazynów (III TLg)

ROL.02 Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie ( III RMg, III rp, III rg)

ELM.03 Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych ( III RMg)

MOT.05 Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych ( III sp, III sg ).

Diagnoza miała na celu określenie wiadomości i umiejętności, które uczniowie opanowali już w stopniuzadowalającym oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia.

Bardzo odważna i odpowiedzialna próba sił!

Klasy mundurowe w ZS nr 1

Zapraszamy do obejrzenia Kuriera Mazowieckiego poświęconego sprawom regionu Mazowsza i okolic.  W tym wydaniu, materiał o naszej szkole zaczyna się od 9:22 ... zapraszamy.

Dzień Otwarty Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Obrazy artykułów:on-line-uw.jpg olimp01.jpg19 marca w wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas IV TŻ i III TŻg.Podczas spotkania online na platformie interaktywnej uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną wydziałów WUM, w tym Wydziału Nauk o Zdrowiu, kształcącego studentów na pięciu kierunkach:dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym.

Uczniowie zapoznali się: z zasadami dotyczącymi aplikacji na kierunki oferowane przez WNo, ze szczegółami na temat programu kształcenia oraz kulisami studiowania na Wydziale.

Młodzież poznała także bogatą działalność studencką na uczelni. Ważnym punktem wydarzenia było przedstawienie perspektyw zatrudnienia w przyszłości, jakie wydział stwarza swoim absolwentom.