Artykuły: Bieżące wydarzenia

Pożegnanie maturzystów

W piątek 27 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów. Dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele oraz cała społeczność szkolna pożegnała 160 uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

Świadectwo ukończenia szkoły otrzymali abiturienci klas: III LP – wychowawca Agnieszka Witólska , III LW –Małgorzata Zielińska- Nosarzewska, IV TR – Magdalena Jeżak, IV TMT – Agnieszka Rykowska, IV TSM – Stanisław Urban, IV TF – Edyta Kunkowska, IV TŻ – Anna Gizińska.

Wystawa Polonia Restituta w ZS nr 1

W związku z tym, że rok 2018 został ogłoszony Jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Zespół Szkół nr 1 w Płońsku, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, zaangażował się w rozpowszechnianie wartości patriotycznych.  Wystawa jest jednym z elementów projektu kulturowego realizowanego w szkole pod hasłem:  ,,Serca, które nie przestają bić dla Ciebie, Polsko”.

Sukces Mechatroników ze Staszica

19 kwietnia 2018 uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku: Cezary Gut, Stanisław Niedźwiecki i Tomasz Załoga  wygrali konkurs „Wiedzy i umiejętności technicznych” organizowany przez Wydział Inżynierii i Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Zespół pod opieką  p.Tadeusza Więcława zdobył 123 punkty. Konkurs był podzielony na dwa etapy: w pierwszym - teoretycznym wzięło udział 10 szkół. Każdy z zespołów musiał odpowiedzieć na 20 pytań m.in. z zakresu: rysunku technicznego, miernictwa, zagadnień konstrukcji czy termodynamiki. Już po pierwszym etapie zespół z ZS nr 1 był na pierwszej pozycji.

Pierwsze i drugie miejsce na Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dwóch tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z klasy IV TR, odniosło sukces w Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Zmagania olimpijczyków na szczeblu okręgowym poprzedził udział w olimpiadzie na szczeblu szkolnym. Eliminacje szkolne odbyły się w październiku 2017 r., w wyniku których wyłoniono uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Byli to: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z kl. IVTR oraz Mateusz Szymański z kl. IIITR. Łukasz Wierzbicki wziął udział w tejże olimpiadzie po raz drugi. W ubiegłym roku szkolnym dotarł do eliminacji centralnych, zajmując 27. miejsce i uzyskał tytuł finalisty.

FESTIWAL ZAWODÓW w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

14 kwietnia o godzinie 10.00 w ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku rozpoczął się zapowiadany w mediach ,,Festiwal zawodów” związany z promocją kształcenia zawodowego i doradztwa zawodowego oraz kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę.

Dyrekcja powitała młodzież i ich opiekunów, prezentując ofertę edukacji szkoły. Potencjalni kandydaci mogli dokładnie zapoznać się ze specyfiką klas i zawodów, w których kształci Zespół Szkół nr 1. W tym roku prezentowały się zawody, które przybliżyli przedstawiciele technikum i liceum, nauczyciele, a także reprezentanci firm, którzy współpracują z danym kierunkiem kształcenia Branżowej Szkoły I Stopnia.