Artykuły: Klub Honorowych Dawców Krwi i PCK

Podziękowanie dla Klubu HDK w ZS Nr 1 w Płońsku

Podczas pobytu w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie pani kierownik wpisała podziękowanie dla młodzieży.

Honorowi Dawcy Krwi na wycieczce w Warszawie 14.11.12

Dnia 14 listopada 2012 roku 42 członków Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.

Nagrody dla krwiodawców 26/06/2012

W dniu 29.06.2012 r. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w ZS Nr 1 w Płońsku wręczono dyplomy uznania i upominki ufundowane przez Zarząd Powiatu Płońskiego i Nadleśnictwo w Płońsku.

Nagrody dla Krwiodawców 22.06.2011

W dniu 22.06.2011 roku podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w naszej szkole grupa uczniów z Klubu Honorowych Dawców Krwi, otrzymała dyplomy i upominki ufundowane przez Zarząd Powiatu w Płońsku.

Co to jest autotransfuzja

Autotransfuzja, transfuzja autologiczna – zabieg przetaczania krwi, w którym biorcą i dawcą jest chory sam dla siebie. Leczenie pacjenta własną krwią konserwowaną pozwala na uniknięcie ryzyka związanego z immunizacją antygenami krwinkowymi, przeniesieniem chorób wirusowych, bakteryjnych i pasożytniczych.