Artykuły: Bieżące wydarzenia

Informacja o złożonych ofertach

Informacja o złożonych ofertach w przetargu na dostawę art. żywnościowych w 2017 r. dla ZS nr 1 w Płońsku. - zobacz

13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

13 GRUDNIA młodzież Zespołu Szkół nr 1 upamiętniła wydarzenia z 13 grudnia 1981 roku – wprowadzenia Stanu Wojennego. We wtorkowe przedpołudnie 13 grudnia, uczniowie po kierunkiem p. Anny Dobrowolskiej – nauczyciela języka polskiego i p. Lucyny Pareckiej- Łaszczyk – opiekuna szkolnego chóru, przygotowali dla swoich rówieśników apel.

Poczuć klimat Azji, Świąt Bożego Narodzenia i zapach pachnącej czekolady …

W dniu 13 grudnia 2016 roku klasa I TŻ udała się na pierwszą integracyjną wycieczkę do Warszawy.

Naszą wędrówkę po stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Azji i Pacyfiku. Pierwsza część wystawy poświęcona była historii muzeum, a także planom dalszego rozwoju instytucji. Poznaliśmy ją, oglądając archiwalne zdjęcia z wypraw kolekcjonerów odgrywających ważną rolę w  tworzeniu muzealnych zbiorów, przede wszystkim Andrzeja Wawrzyniaka – założyciela instytucji, głównego darczyńcy i długoletniego dyrektora. Wśród prezentowanych eksponatów znalazły się stroje, tkaniny, rzeźby, ceramika, maski, lalki teatralne, broń, biżuteria i przedmioty codziennego użytku – najciekawsze, najpiękniejsze czy najbardziej reprezentatywne dla poszczególnych regionów Azji i Pacyfiku.

"KOMÓRKOMANIA" - DKMS W ZSZ nr 1 w Płońsku

We wtorek, 6 grudnia , młodzież naszej szkoły wzięła udział w rejestracji potencjalnych dawców szpiku. 46 osób - zarejestrowało się w bazie Fundacji DKMS Polska. Wśród potencjalnych dawców, dając przykład uczniom znalazła się Pani Dyrektor Marzanna Szacherska oraz wicedyrektorzy: Pani Agnieszka Rykowska i Pan Stanisław Urban. Każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi, potrzebujących przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego. Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku była poprzedzona kampanią informacyjną na ten temat. Zarówno akcja informacyjna, jaki i sama rejestracja prowadzona była przez uczniów - wolontariuszy, którzy przeszli odpowiednie szkolenia. Działania takie zwiększały w uczniach świadomość dotyczącą chorób nowotworowych krwi oraz uświadamiały potrzebę rejestracji dawców komórek macierzystych.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 grudnia 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku.