Artykuły: Bieżące wydarzenia

Konkurs piosenki

Obrazy artykułów: 04.jpg"Tam, gdzie kończą się słowa, zaczyna się muzyka."
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Lucyny Pareckiej-Łaszczyk wzięli udział w V Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Urlach.
Dorota Lewandowska wyśpiewała 3. miejsce z piosenką pt. "Miasto 44", a także dostała nagrodę specjalną od ppłk Marcina Boruca z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
Michał Kozarzewski wyśpiewał wyróżnienie z piosenką pt. "Mury".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wojskowy Bieg po Sprawność

Wielki sukces uczniów klas mundurowych
W związku z obchodzonym Dniem Sportu w Siłach Zbrojnych w Warszawskim Centrum Sportu ,,Agrykola", odbył się ,,Wojskowy Bieg po Sprawność" na dystansie 3 km dla uczniów klas wojskowych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2LW w składzie: Brzeziński Michał, Mikołajczyk Jakub, Olewiński Tobiasz, Pyrzyński Mateusz, Skierski Mateusz, Szostak Bartosz oraz Skibińska Oktawia. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Mateusz Skierski, który jako pierwszy pokonał dystans 3 km w czasie 10min 49s i zajął I miejsce spośród 150 zawodników klas wojskowych.
Medale i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczył Zastępca Sztabu Generalnego, gen. dyw. dr Piotr Blazeusz. Opiekunem podczas zawodów był p. Piotr Żochowski
Gratulujemy!

Aktywnie dla Ziemi.

W tym roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, w ramach obchodów Dnia Ziemi, brali udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Młodzież trzech klas: III LMp, III TŻp, III RIp wraz z opiekunami: p. M. Muchą, p. D. Rapustą, p. D. Kawczyńską, p. M. Gołębiowską – Łaską , p. L. Bąk, p. Z. Szostek i p. A. Skibińskim, sprzątała tereny leśne wokół strzelnicy w Szerominku oraz okolice nowej siedziby Nadleśnictwa Płońsk.
Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko jednorazowa zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.
Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie włączyli się w akcję . Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.
Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie. Specjalne podziękowania przekazują na ręce pana wójta Aleksandra Jarosławskiego za zabranie worków z odpadami.
Dziękujemy za wsparcie naszych działań.

OGÓLNOPOLSKI KONKUR JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME-NOT’
Obrazy artykułów: konkurs_angiel.jpgW piątek 22 kwietnia o g. 9.00 w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica po raz pierwszy odbyła się wiosenna edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME-NOT’ pod patronatem czasopisma JĘZYKI OBCE W SZKOLE. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Filotimo z siedzibą w Lublinie.
Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie umiejętności językowych,  promowanie czytelnictwa, podniesienie samooceny uczniów. Pytania konkursowe (w formie zadań zamkniętych i otwartych) zostały ułożone w oparciu o umieszczone  na stronie internetowej http://www.filotimo.pl">www.filotimo.pl opowiadania, sentencje oraz współczesne piosenki angielskie. W testach konkursowych zawarte były pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.
Dwunastu uczniów naszej szkoły konkurowało w dwóch grupach wiekowych tj. - Szkoła Branżowa kl. I-III  i  Technikum kl. I i II ( 7 uczniów z kl. 1kw, 2TRM, 2TL) - oraz Technikum kl.III-IV (5 uczniów z klas 3TLp, 3RMG i 3TLg). Przystępując do konkursu, uczniowie znaleźli sposobność do rozwinięcia swoich umiejętności językowych, a nauczyciele jako współorganizatorzy - możliwość wykazania się dodatkową aktywnością związaną z innowacją pedagogiczną, która wpływa na podniesienie jakości pracy szkoły.
Koordynatorami szkolnymi i jednocześnie nauczycielami przygotowującymi uczniów do konkursu były nauczycielki języka angielskiego w ZS nr 1: p. Małgorzata Zielińska-Nosarzewska oraz p. Anna Jackiewicz-Ochidi. Współorganizatorem przedsięwzięcia był ZS nr 1 w Płońsku, który reprezentowała pani Ewa Głuchowska,  dyrektor szkoły.
Gratulujemy uczniom odwagi i czekamy na rezultaty podjętych działań.

Certyfikaty wręczone!

W dniu 22 kwietnia 2022r. po raz kolejny wręczono certyfikaty uczniom klas trzecich o profilu mundurowym. Na uroczystość przybyli: pani Elżbieta Wiśniewska- Starosta Powiatu Płońskiego, p. Dariusz Żelasko- Przewodniczący Rady Powiatu, p. Stefan Pawłowski, reprezentujący pana Macieja Romana Wąsika, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele Wojska RP: ppłk Mariusz Łuszczyński, który reprezentował płk. Roberta Kamińskiego – dowódcę 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, mjr Krzysztof Sitarski- zastępca komendanta WKU w Ciechanowie, ppłk SG Krzysztof Jurkowski- Komendant Placówki SG Warszawa- Modlin, insp. Jarosław Brzozowski - Komendant Powiatowy Policji w Płońsku, komendant PSP w Płońsku- bryg. Artur Czachowski. Ponadto obecni byli: p. Michał Wojtusik- wizytator kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Ciechanowie, który reprezentował pana Jacka Zawiślińskiego – dyrektora Kuratorium Oświaty, ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz Parafii Św. M.M. Kolbego w Płońsku, lokalne media, nauczyciele, pracownicy ZS nr 1 oraz rodzice uczniów klas mundurowych.

Więcej w rozwinięciu wiadomości...