Artykuły: Bieżące wydarzenia

Magia lat 20. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy Płońska i okolic mieli okazję przenieść się do czasów przedwojennych i poczuć magię lat 20. Wszystko za sprawą występu aktorki Teatru Polskiego - p. Ewy Makomaskiej oraz kompozytora – Zbigniewa Rymarza, którzy zostali zaproszeni do Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku przez p. K. Zalewską – nauczyciela języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości.

Rocznica zbrodni na Piaskach

18 STYCZNIA, jak co roku, delegacje z płońskich szkół, przedstawiciele parlamentu i samorządu, kombatanci oraz mieszkańcy oddali hołd ofiarom brutalnie zamordowanym przez Niemców w 1945r.

Uroczystości na Piaskach, miejscu kaźni zgotowanej przez niemieckich oprawców, przypominają o tych tragicznych wydarzeniach. ,,Niemcy zabijali ich z zimną krwią, strzałami w tył głowy. Spadali prosto do dołu, nie wszyscy ginęli od razu...”- mówiła p. Mirosława Krysiak, kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska.

STUDNIÓWKA 2018

Tegoroczny bal studniówkowy uczniów klas maturalnych ZS nr1 odbył się 06.01.2018r. w dworku ,,Marzenie’’.  Tradycyjnie uczestniczyli w nim również: dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, reprezentanci władz samorządowych i instytucji współpracujących ze szkołą.

Część oficjalną balu otworzyła Pani Dyrektor – Marzanna Szacherska, życząc młodzieży udanej zabawy oraz sukcesów podczas egzaminów maturalnych, z którymi uczniowie zmierzą się za symboliczne 100 dni. Równie ciepłe życzenia złożyli zaproszeni goście: przedstawiciele miasta i powiatu, wśród nich:  Pan Andrzej Stolpa – starosta Powiatu Płońskiego, Pan Andrzej Pietrasik – burmistrz Miasta Płońska, a także ks. kan. Zbigniew Sajewski – proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Płońsku oraz Pan Aleksander Jarosławski- wójt gminy Płońsk.

Orszak Trzech Króli

6 stycznia uczniowie ZS nr 1 z katechetami oraz p.Agnieszką Skręciak wzięli czynny udział w organizacji Orszaku Trzech Króli. Niosąc transparent, reprezentowali i promowali nasza szkołę. Uczniowie klas: I LW, II TMG, II LP i III TF/Ż włączyli się również w organizację orszaku przez rozdawanie gadżetów (koron, śpiewników, baloników, gazet) uczestnikom marszu.

,,...A mury runą...”- 36.rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 2017r. w 36.rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce uczniowie klas: I LW, I TRM oraz II TŻ pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego, przygotowali inscenizację przybliżającą działalność członków Solidarności w czasie stanu wojennego.

Młodzież zainscenizowała scenkę dotyczącą rozmów studentów, nauczycieli, aktorów i dziennikarzy na temat życia społeczno-kulturalnego w Polsce w roku 1981. Pokazali swoim rówieśnikom, jak stan wojenny złamał życie zawodowe tysiącom działaczy Solidarności, m.in. Jackowi Kuroniowi. Uczniowie wcielili się również w role ZOMOwców. Na potrzeby inscenizacji młodzież z klasy I LW oraz I TRM gromadziła przedmioty, stroje, meble związane z okresem PRL-u. Pomagali im w tym nauczyciele przygotowujący spektakl oraz rodzice, którzy chętnie włączyli się w realizację pomysłu dotyczącego odtworzenia realiów z lat 80-tych.