Artykuły: Bieżące wydarzenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 02.09.2018r. o godzinie 9.00 młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, po wakacyjnej przerwie, usłyszała pierwszy dzwonek. Uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny prowadziła nauczycielka języka polskiego- p. Anna Dobrowolska. Uczniowie zostali powitani dźwiękami i słowami piosenki zespołu Pectus ,,Szkoła marzeń”, w tle widoczne były  słowa ks. prof. Michała Hellera ,,Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania”.

Pani dyrektor Marzanna Szacherska powitała serdecznie zaproszonych gości: starostę powiatu płońskiego – Elżbietę Wiśniewską, ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego, dyrektora CKP – pana Włodzimierza Pająka, kierownik internatu- panią Małgorzatę Muniowską, przedstawiciela Rady Rodziców- panią Katarzynę Gizińską, a także gościa specjalnego, panią Hannę Woźnicką- przedstawiciela wojennego pokolenia. Powitano nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów Zespołu Szkól nr 1 w Płońsku. W sposób szczególny zwrócono uwagę na pierwszoklasistów, którzy w bieżącym roku szkolnym rozpoczynają naukę w naszej szkole, a są to absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej.

Stypendium socjalne

UCZNIOWIE ZAMIESZKALI NA TERENIE PŁOŃSKA,

U KTÓRYCH DOCHÓD NA OSOBĘ (NETTO) NIE PRZEKRACZA 528 ZŁ

MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ O STYPENDIUM SOCJALNE.

WYPEŁNIONE WNIOSKI (pobrane od pedagoga) Z DOKUMENTACJĄ O DOCHODACH

ZA SIERPIEŃ 2019r.

(w tym także zasiłki, alimenty, etc.)

NALEŻY SKŁADAĆ DO PEDAGOGA

DO DNIA 13 WRZEŚNIA 2019r. (piątek)

Rozpoczęcie roku 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r. godz. 900

„WYPRAWKA 2019r.” DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

„WYPRAWKA 2019r.”

DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW
W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Uprawnionymi do otrzymania pomocy finansowej od dnia 02 września 2019r. będą uczniowie wszystkich klas Liceum, Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia, posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego:

Ostatni etap rozmów kwalifikacyjnych na zagraniczne praktyki do Grecji

OGŁOSZENIE

do projektu pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu  2 września 2019 o 11.00 w sali nr 1 w internacie odbędzie się ostatni etap rozmów kwalifikacyjnych na zagraniczne praktyki zawodowe do Grecji.

Zapraszamy uczniów klas w zawodzie:

- technik żywienia i usług gastronomicznych

- technik grafiki i poligrafii cyfrowej

- technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.