Artykuły: Klasy mundurowe

Współpraca Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z II LO w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

22 lutego br. podpisane zostało porozumienie pomiędzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, a  II LO w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku.

Porozumienia zostały podpisane w celu prawidłowej realizacji procesu kształcenia uczniów klas wojskowych prowadzące do opanowania przez nich wiedzy i umiejętności z zakresu szkolenia wojskowego określonego w „Minimum programowym”, a tym samym przygotowania ich do odbycia służby przygotowawczej według „Skróconego programu szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”

Udział uczniów w obchodach Dnia Wojsk Inżynieryjnych tzw. Dnia Sapera

14.04.2016 r.  uczniowie klasy I LW  i II LW pod opieką p. G. Kopra, A. Skibińskiego i P. Żochowskiego wzięli  udział w obchodach Dnia Wojsk Inżynieryjnych (zwanego Dniem Sapera) w 2 Mazowieckim Pułku Saperów w Kazuniu. Uroczystość rozpoczęła się od uczestnictwa zgromadzonych we Mszy Świętej. Po nabożeństwie reprezentacja  uczniów naszej szkoły, wraz z przedstawicielami innych instytucji i władz samorządowych złożyła kwiaty pod pomnikiem Sapera.   Następnie odbył się apel poległych oraz główne uroczystości zakończone defiladą pododdziałów , w której również uczestniczyli  nasi uczniowie. Dzień wojsk inżynieryjnych zakończył się pokazem sprzętu i uzbrojenia będącego na wyposażeniu jednostki.

zobacz zdjęcia...

Sukces klas policyjnych!!!

Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy informację dotyczącą wyników eliminacji do Turnieju Klas Policyjnych, które odbyły się m.in. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.Nasza drużyna w składzie: Natalia Pajewska, Magdalena Cywińska, Eryk Żebrowski i Patryk Zakrzewski zajęła II miejsce.

Klasy wojskowe w Zegrzu

W marcu br. uczniowie klas wojskowych: I i II LW wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Szkolenia Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu. Uczniowie podczas pobytu w jednostce wojskowej poznali historię i rozwój technik łącznościowych wykorzystywanych w wojsku polskim. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi środkami łączności satelitarnej, które są wykorzystywane

VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

W dniu 9.03.2016r. uczniowie klas o profilu policyjnym: Natalia Pajewska. Magdalena Cywińska z kl. II LP oraz Eryk Żebrowski i Patryk Zakrzewski z  kl. III LP, wzięli udział w eliminacjach do VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych.Z uwagi na to, że do Szkoły Policji w Pile, organizatora Turnieju, napłynęło 78 zgłoszeń, a według Regulaminu, może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, drużyny biorące udział wyłonione zostaną w drodze eliminacji, w oparciu o test wiedzy teoretycznej. Eliminacje przeprowadzono jednocześnie w trzech szkołach policyjnych, m.in. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ostateczne wyniki zostaną podane do końca marca.