Artykuły: Bieżące wydarzenia

Narodowe Czytanie 2020

Płońskie Spotkania z Literaturą i Historią, czyli wszyscy czytamy ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego

Narodowe Czytanie to akcja Prezydenta RP Andrzeja Dudy zainaugurowana w 2012 roku. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości przez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

W tym roku cała Polska czytała ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego. W sobotę- 5 września 2020r. o godzinie 12.00  samorządowcy, dyrektorzy, nauczyciele płońskich szkół, ich uczniowie, a także osobistości ziemi płońskiej spotkali się w Poświętnem, przed Oficyną, tuż przy Sienkiewiczówce, żeby wspólnie wysłuchać fragmentów romantycznego dramatu
w interpretacji miłośników literatury. Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Miasta Płońska, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku oraz Miejskie  Centrum Kultury w Płońsku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP.

Druga część Płońskich Spotkań z Literaturą i Historią powiązana była z odsłonięciem pamiątkowej tablicy pani Zofii Malickiej, która w latach 1941 – 1944 podczas okupacji hitlerowskiej  prowadziła tajne nauczanie dzieciz Poświętnego i okolic.

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku podczas tej uroczystości był reprezentowany przez uczennicę kl. I LP KarolinęBłaszczyk oraz polonistki - p. Annę Markowską i p. Dorotę Gut-Pacuszkę.

Matura poprawkowa

Matura poprawkowa - 8 września
Drodzy absolwenci zdający egzaminy sesji poprawkowej
Informujemy, iż egzamin maturalny w sesji poprawkowej odbędzie się 8 września o godz. 14 (prosimy o obecność w szkole o godz. 13.30 z dowodem tożsamości).

HARMONOGRAM WEJŚĆ DO SZKOŁY DLA ZDAJĄCYCH:
* absolwenci LO zdający matematykę - egzamin na auli A - wchodzą do szkoły wejściem przy sali gimnastycznej
* absolwenci technikum zdający język polski i matematykę - egzamin na auli C - wchodzą wejściem głównym
* absolwenci LO i T zdający język angielski - egzamin w sali 23 - wchodzą wejściem głównym
* absolwenci LO zdający język rosyjski - egzamin w sali 22 - wchodzą wejściem głównym
UWAGA: Ze względów bezpieczeństwa, tak jak to było w czerwcu prosimy o przybycie w maseczkach, zachowywanie bezpiecznej odległości i dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.

Multimedialne Centrum Informacyjne

Multimedialne Centrum Informacyjne tymczasowo będzie funkcjonować w sali nr 17 lub 17a

Godziny pracy MCI:

Poniedziełek: 13.45 - 16.30

Czwartek:13.45 - 16.30

Piątek: 12.00 - 16.30

Informacja dla uczestników kursu Fryzjer III ° ( 07.09 – 02.10.2020 )

Kwaterowanie uczestników kursu w Internacie odbędzie się w dniu 06.09.2020 roku od godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą powleczenie na pościel, prześcieradło, maseczki. Do pokoju wychowawców wchodzimy pojedynczo, w maseczkach i po zdezynfekowaniu dłoni (wejście do internatu).  W związku z zaistniałą sytuacją (zagrożenie COVID-19) wymagane jest podpisanie stosownych oświadczeń, dlatego z każdym uczniem powinien zgłosić się rodzic/opiekun prawny, w celu podpisania niezbędnych dokumentów. Uczestników kursu obowiązuje wewnętrzny regulamin organizacji pracy internatu oraz postępowania w razie zagrożenia COVID-19 – zobacz

Opłata za pobyt i wyżywienie przyjmowana będzie w poniedziałek 07.09.2020 roku u intendenta. Całkowity koszt pobytu 408,00 zł (w tym wyżywienie 226,00 zł, zakwaterowanie 182,00 zł ).

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

,,Bo razem dobrze wiesz
Zaufaj mi i ze mną chodź…”

(Pectus)

Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele usłyszeli pierwszy dzwonek. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, inny niż dotychczas, bo w reżimie sanitarnym. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, w oficjalnych uroczystościach inauguracyjnych wzięli udział jedynie uczniowie klas pierwszych i ich wychowawcy. Młodzież ze starszych klas przybyła do szkoły tylko na spotkanie organizacyjne.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, oddano głos pani Ewie Głuchowskiej, która z dniem 1 września 2020 r. objęła stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. Pani dyrektor podkreśliła wyjątkowość roku 2020, przypominając o setnych rocznicach: urodzin Papieża Jana Pawła II, zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz jubileuszu powstania NSZZ ,,Solidarność”. Znajomość tych rocznic, jak wspomniała p. Ewa Głuchowska, jest kluczowa dla pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Dyrektor zakończyła swoje przemówienie słowami: ,,Drodzy Uczniowie, naszym celem na ten rok, niech stanie się bycie coraz lepszym obywatelem i dobrym człowiekiem, ponieważ (…) żeglarz, który nie wie dokąd płynie, nie ma nigdy pomyślnych wiatrów”.

Ciepłe słowa i życzenia na nowy rok szkolny skierował również do młodzieży i nauczycieli proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku – ks. Zbigniew Sajewski, przypominając o wieloletniej współpracy szkoły z parafią.

Po oficjalnych uroczystościach, przy dźwiękach piosenki Pectus pt. ,,Szkoła marzeń”, pierwszoklasiści udali się do sal na spotkanie organizacyjne z wychowawcami.

Komisja ds.promocji szkoły