Artykuły: Zawody sportowe

LEKKOATLETYCZNA ŚRODA

W środę 27 września odbyły się pierwsze zawody sportowe w nowym roku szkolnym. Na stadionie miejskim zorganizowano Drużynowe Mistrzostwa Płońska w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych przystąpiła reprezentacja Zespołu Szkół  nr 1 im. St. Staszica w Płońsku.

ZMAGANIA LEKKOATLETÓW

W maju zmagania sportowe na otwartym stadionie rozpoczęli lekkoatleci. Zawodnicy rywalizowali w biegu na 100m, 800m (K), 1500m (M), w pchnięciu kulą i skoku w dal. Zawody tradycyjnie kończyły się biegiem sztafetowym 4 x 100m.

Zawody pływackie

W dniu 25.05.2017 r. na pływalni Miejskiego Centrum Sportu w Płońsku odbyły się zawody pływackie. Każda reprezentacja licząca 10 zawodników miała za zadanie pokonać jak największą liczbę basenów w ciągu 60 minut. Zespół Szkół nr 1 w Płońsku reprezentowali: Anna Najechalska, Aleksandra Trzetrzewska, Joanna Krysiak, Dutkiewicz Oliwia, Rafał Brzeziński, Krzysztof Orłowski, Jakub Cieszewski, Bartosz Gościcki, Jakub Kłysiak, Suwała Jakub, Dariusz Murawski.

REPREZENTACJA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW - MISTRZAMI REJONU CIECHANOWSKIEGO

24 kwietnia 2017r. na „Orliku” Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku odbył się finał Mistrzostw Rejonu Ciechanów w piłce nożnej chłopców. W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny z poszczególnych Powiatów: mławskiego, ciechanowskiego, żuromińskiego, pułtuskiego i płońskiego. Występ  naszej reprezentacji był bardzo udany, po rozegraniu czterech spotkań drużyna okazała się bezkonkurencyjna i tym samym po raz drugi z rzędu została Mistrzem Rejonu.

Kolejne sukcesy biegaczy ZS nr 1 w Płońsku

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku z powodzeniem przystąpili do rywalizacji w mistrzostwach rejonu w indywidualnych biegach przełajowych, które 11 kwietnia odbyły się w Ciechanowie. Liczna reprezentacja szkoły pokazała, że wysokie lokaty na zawodach powiatowych i sukcesy sztafet na początku roku szkolnego to nie przypadek.