Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

Roztańczony ZS1

ROZTAŃCZONY ZS1

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Już kolejny tydzień młodzież przygotowuje się do wyjazdu na staże zawodowe w Grecji.  W dniu 5 października 2019 odbyły się kolejne zajęcia.  Nauka języka angielskiego zawodowego  przeplatała się z zajęciami pedagogicznymi i kulturoznawczymi.

Młodzież przyswajała kolejne słownictwo branżowe. Dodatkowo, poznawała kulturę grecką i  integrowała się poznając kolejne tajniki greckiego tańca Zorba.

Agnieszka Urban

Koordynator projektu Erasmus+

Rekrutacja i przygotowania do Erasmusa+ - wywiad dla Radia RFM MAXXX

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

18 września 2019 uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, zakwalifikowani do projektu Erasmus+ „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” udzielili wywiadu Radiu RMF MAXXX na temat rekrutacji, swoich przygotowań i tego, co już robią w ramach projektu.

Filip, Kacper i Karolina już odetchnęli z ulgą, gdyż znaleźli się na liście uczestników. Biorą udział w zajęciach przygotowawczych, angażują się w przygotowanie Dnia Greckiego, chcą jak najlepiej przygotować się do mobilności. Widać było na twarzach młodzieży  entuzjazm, który na pewno będzie miał przełożenie na zakładane efekty działań.

WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W GRECJI

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W ostatni weekend od 20/09-24/09/2019 przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 im.Stanisława Staszica oraz Starostwa Powiatowego w Płońsku, w ramach wizyty przygotowawczej programu Erasmus+, gościli u partnera w Grecji. Celem wizyty były rozmowy związane z organizacją praktyk zawodowych oraz poznanie warunków zamieszkania i nauki przygotowywanych dla młodzieży, która w listopadzie znajdzie się na Riwierze Olimpijskiej, w okolicach Leptokarii. Golden Sun Mobility Center - grecki partner szkoły jest firmą o dużym doświadczeniu w projektach unijnych.

Jej pomoc gwarantuje wysoką jakość praktycznego kształcenia w zakresie grafiki i poligrafii cyfrowej, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz żywienia i usług gastronomicznych, o czym osobiście przekonali się uczestnicy wyjazdu.  Polscy uczniowie  będą mogli zapoznać się z międzynarodowymi standardami pracy w trzech branżach kształconych w Zespole Szkół nr 1.

Oprócz nauki i pracy na uczniów czeka bogaty program kulturowy, wycieczki edukacyjne, spotkania. Olimp – najwyższy masyw górski w Grecji, oddzielający historyczną Macedonię od Tesalii, Meteory, których krajobraz przywodzi na myśl scenerię z filmu. Niezwykłe połączenie cudu natury i arcydzieła architektury,  uhonorowane miejscem na Liście UNESCO,  jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Grecji – wszystko to będzie w zasięgu wzroku naszych uczniów i znajdzie się w programie wyjazdu.

Marzanna Szacherska

Kształcenie i szkolenia zawodowe Akcji KA1 VET

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze  2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

16 września dyrektor ZS1 w Płońsku Marzanna Szacherska uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji Narodową Agencję Programu Erasmus+. Było to szkolenie z zarządzania projektami mobilności edukacyjnej w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe Akcji KA1 VET.

W programie między innymi znalazły się takie zagadnienia jak: Umowa finansowa między NA Erasmus+ a Beneficjentem, kontraktowanie, najważniejsze postanowienia,

etapy realizacji projektu, umowa dwustronna między Beneficjentem a uczestnikiem, zarządzanie projektem – kwestie finansowe kwalifikowalność kosztów, polityka kursowa, dokumentowanie kosztów, przesunięcia w budżecie, typy kontroli w projektach.

Marzanna Szacherska

Zajęcia przygotowawcze – 21.09.2019

W dniu 21 września w Zespole Szkol nr 1 w Płońsku odbyły się kolejne zajęcia przygotowawcze z języka angielskiego zawodowego oraz zajęcia pedagogiczne.

Uczniowie doskonalili umiejętności językowe, ale też rozważali jakie są zasady BHP i ppoż oraz zagrożenia w miejscu odbywania praktyk i zakwaterowania. Dodatkowo młodzież integruje się, dzięki pracy zespołowej.

Agnieszka Urban

Koordynator projektu Erasmus+