Artykuły: Bieżące wydarzenia

Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Widowisko plenerowe przed kościołem św. Maksymiliana Kolbe

3 maja 2016r. z okazji powiatowo-miejskich uroczystości patriotycznych, przed uroczystą Mszą św. W kościele św. Maksymiliana Kolbe, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali widowisko plenerowe poświęcone jubileuszowi 1050-lecia Chrztu Polski.

Powiatowe obchody 1050 rocznicy chrztu Polski
W dniu 8 maja 2016r uczniowie klasy II TŻ, II k i I LP wraz z opiekunami panią Anną Gizińską, Anną Fijałkowską i Moniką Kon uczestniczyły w powiatowych obchodach 1050 rocznicy chrztu Polski. Podczas tych uroczystości nadano imię i poświęcono ścieżkę  archeologów oraz odsłonięto kapliczkę milenijną.

Współpraca Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z II LO w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

22 lutego br. podpisane zostało porozumienie pomiędzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, a  II LO w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku.

Porozumienia zostały podpisane w celu prawidłowej realizacji procesu kształcenia uczniów klas wojskowych prowadzące do opanowania przez nich wiedzy i umiejętności z zakresu szkolenia wojskowego określonego w „Minimum programowym”, a tym samym przygotowania ich do odbycia służby przygotowawczej według „Skróconego programu szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W poniedziałek 25 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Społeczność szkoły zdecydowała, że spośród trójki kandydatów na stanowisku Przewodniczącego SU najlepiej sprawdzi się Nina Żulewska z klasy II LW.

SZKOLENIE PROFILAKTYCZNO – METODYCZNE "NARKOTYKI I DOPALACZE" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PŁOŃSKU

W dniu 20 kwietnia 2016r. z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Płońsku  i Centrum Profilaktyki Społecznej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych, policji, placówek oświatowych, wychowawczych i profilaktycznych z powiatu płońskiego.