Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Tydzień bibliotek

W ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i funkcjonowania bibliotek, zwanej Tygodniem Bibliotek, w dniach od 8 do 15 maja, społeczność szkolna mogła zapoznać się z prezentacją multimedialną  przygotowaną przez p. Adama Skibińskiego na temat historii pisma, książek i bibliotek. Uzupełnieniem prezentacji była kolorowa  gazetka z plakatami  i sentencjami dotyczącymi czytelnictwa.


Akcja została przeprowadzona  w holu głównym szkoły. Miała na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz większego zainteresowania książką.


Zobaczcie sami!







Wycieczka do Opinogóry

Obrazy artykułów: opinogora.jpg12.05.br. uczniowie klas II TMR i II TL wizęli udział w wycieczce do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Mieli oni okazję zwiedzic piękny park, w którym usytuowane są zabudowania muzealne, ale przede wszystkim, obejrzeć ciekawe ekspozycje związane z epoką i wysłuchać opowieści przewodnika dotyczących jednego z jej najwybitniejszych przedstawicieli - Zygmunta Krasińskiego.











Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

7 maja br. w Zespole Szkół nr 1 odbył się Dzień Otwarty. Licznie zgromadzeni i zainteresowani uczniowie zapoznali się z ofertą i atrakcjami przygotowanymi specjalnie z myślą o młodzieży szkół podstawowych.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00 w auli szkolnej. Pani Ewa Głuchowska - dyrektor ZS nr1 zaprezentowała licznie zgromadzonym ósmoklasistom bogatą ofertę edukacyjną, podkreślając, jak istotny jest właściwy wybór kierunku kształcenia. Pani dyrektor podkreśliła, że nasza placówka to trzy typy szkół: liceum, technikum i szkoła branżowa pierwszego i drugiego stopnia. 

Następnie młodzież z klas II LP i II LW przygotowała  program artystyczny ,,Szkoła z przymrużeniem oka”. Nie zabrakło humoru i kreatywności w przedstawianiu zawodów i specjalizacji. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, po czym występujący zaprosili swoich młodszych kolegów do zwiedzania szkoły. Z myślą o uczniach szkoły podstawowej przygotowaliśmy stoiska, które w oryginalny sposób zaprezentowały kierunki kształcenia. Ponadto nauczyciele zaprosili do swoich  pracowni: matematycznej i historycznej, a także do biblioteki i centrum multimedialnego. Ósmoklasiści i ich rodzice nie tylko zapoznali się z bogatą ofertą szkoły, ale także niezwykłą kreatywnością nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 1.

Podczas Dni Otwartych, nie mogło zabraknąć pokazu przygotowanego w wirtualnej strzelnicy. Wirtualną symulację przedstawił Mateusz Skierski z klasy II LW, pod czujnym okiem p. Piotra Żochowskiego, nauczyciela przedmiotów przygotowania wojskowego. Wśród zainteresowanych grą technologiczną, zainteresowani byli nie tylko chłopcy😊  

Zajrzyjcie do fotorelacji, a przekonacie się, że pomysłów tego dnia nam nie brakowało!

 

Zdjęcia w galerii


Stypendia pomostowe

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym maturzyści i studenci pochodzący ze wsi i małych miejscowości, z niezamożnych rodzin, mogą otrzymać stypendia na studia, począwszy już od I roku studiów. Stypendyści osiągający dobre wyniki w nauce mogą otrzymać stypendia na starszych latach studiów.

W załączonym dokumencie znajdziecie wszystkie informacje dotyczące programu stypendialnego.

 

Pobierz pismo!


Łódź godna polecenia!
Obrazy artykułów: manufaktura.jpg29 kwietnia uczniowie klas 3TŻp, 3TLp oraz 1TL pod opieką p. Honoraty Baniak, p. Natalii Szymańskiej, p. Dagmary Kawczyńskiej i p. Danuty Rapusty odbyli wycieczkę do Łodzi. Zwiedzanie miasta rozpoczęto od Muzeum Fabryki, w której poznano historyczny kompleks fabryczno-mieszkalny Izraela Poznańskiego.

Dzięki ciekawym opowieściom pani przewodnik muzeum, uczniowie dowiedzieli się, jak stworzona została samowystarczalna dzielnica, jak wyglądał jej rozwój, technika produkcji tkanin i codzienne życie robotników. Dzięki uruchomieniu jednej z maszyn uczestnicy wyjazdu mogli poczuć się jak robotnicy z XIX- wiecznej fabryki.

Na trasie wycieczki nie mogło zabraknąć Manufaktury, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta i jest obecnie jego wizytówką porównywalną do ulicy Piotrkowskiej. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam spacer ulicą Piotrkowską, która jest jedną z najbardziej znanych ulic w kraju a jednocześnie najdłuższym polskim deptakiem. Oto kilka punktów, które na dłużej skradły naszą ciekawość: Pasaż Róży - brama tej kamienicy kryje niezwykłe miejsce. Ściany pokryte są kawałkami potłuczonego szkła, Galeria Wielkich Łodzian- to zespół pomników, które przedstawiają najważniejsze postacie związane z miastem. Uczniowie wspólnie z opiekunami zatrzymali się przy „Ławeczce Juliana Tuwima”, Kamienica pod Gutenbergiem - bogata w fantastyczne detale fasada domu przyciągnęła nas wzrok.

Uczniowie zatrzymali się również przy pomniku Misia Uszatka- to jedyna znajdująca się przy ulicy Piotrkowskiej rzeźba ze szlaku Łodzi Bajkowej przedstawiająca popularnego bohatera dobranocki realizowanej w łódzkim Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For. W programie wycieczki było dużo dla ducha, ale pamiętano także o ciele, stąd wizyta w kręgielni. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Wycieczka do Łodzi to niezapomniana przygoda i zachęta do dalszych integracyjnych wyjazdów. Koniecznie zobaczcie fotoreportaż! Dostępny na naszym profilu FB.

Wygenerowano w sekund: 0.22
15,651,589 unikalne wizyty