Artykuły: Bieżące wydarzenia

W dniu 21.11.2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbył się Dzień Otwarty Wydziału Uczelni Techniczno – Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyły klasy I i II mundurowe naszej Szkoły. Program zrealizowany był w formie wykładów prowadzonych przez pracowników i funkcjonariuszy Administracji Skarbowej w Warszawie.

„Działalność innowacyjna w sektorze rolno- spożywczym”

Uczniowie  naszej szkoły w ramach lekcji przedsiębiorczości pod opieką Katarzyny Zalewskiej wzięli udział w seminarium pt. „Działalność innowacyjna w sektorze rolno- spożywczym” , które odbyło się w dniu 14 listopada 2018r. w Centrum Edukacyjno- Konferencyjnym MODR/O Poświętne w Płońsku w ramach projektu pt. „Wzmocnienie Klastra Bezpieczna Żywność- rozwój współpracy poprzez transfer wiedzy i doświadczeń”.

Uczniowie ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku finalistami XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

1 grudnia 2018 roku trzech uczniów ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku: Radosław Białoskórski kl. II TR, Jakub Wiśniewski kl. ITŻ i Filip Czaicki kl. III TŻ wyjedzie do Moskwy na finał XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

MUNDUROWI W KOMENDZIE GŁÓWNEJ

i Mechanoskopii. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć i zapoznać się ze sposobem i możliwościami przeprowadzanych badań różnego rodzaju broni na stanowisku balistycznym. Ponadto, największym zainteresowaniem dla kadetów cieszyło się oglądanie „zbiorów wzorców broni”. Uczniowie mieli możliwość nie tylko zobaczyć różne jednostki broni palnej będących w zbirze, ale także wziąć je do reki i poznać historie ich pochodzenia.

Pomiędzy pobytem w CLKP, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili także Łazienki Królewskie. Mieli możliwość zwiedzenia Starej Oranżerii z Teatrem Królewskim, Pałacu na Wyspie oraz Pałacu Myślewickiego.  Łazienki Królewskie przyłączyło się do akcji wspólnego śpiewania hymnu z okazji odzyskania niepodległości. Dostaliśmy propozycję wspólnego zaśpiewania z pracownikami Łazienek Królewskich hymnu przed Pałacem na Wyspie, świętując w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości. To historyczne wydarzenie było wyemitowane w telewizji Polsat oraz w polskim radiu w dniu 11.11.2018r.

"Rekord dla Niepodległej"

9 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 społeczność szkolna odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego", przyłączając się do akcji MEN "Rekord dla Niepodległej". Uczniowie ZS nr 1 obejrzeli krótką prezentację dotyczącą odzyskania przez Polskę Niepodległości, przypomnieli sobie  historię ustanowienia "Mazurka Dąbrowskiego" hymnem narodowym.