Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Klasy wojskowe na poligonie

Obrazy artykułów: poligon-wrze.jpg28.09.2022 r, uczniowie klasy 2LW i 3 LW po raz kolejny brali udział w zajęciach na poligonie zaprzyjaźnionej ze szkołą jednostki wojskowej 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu. Opiekę podczas wyjazdu sprawowali: p. Piotr Żochowski i p. Krzysztof Lewandowski, natomiast zajęcia wojskowe zorganizował i koordynował ppłk Mariusz Łuszczyński.


Tym razem były to działania wojskowe w terenie, a uczniowie doskonalili m.in.: posługiwanie się operatorem polowym (radiostacja), posługiwanie się mapą i określanie azymutów, pokonywanie terenu czołganiem, rzut granatem na odległość i do celu, składanie i rozkładanie broni długiej – BERYL typu C, ustawianie pojedynczej miny pancernej.


Po zakończeniu ćwiczeń, na uczniów czekała pieczona kiełbasa z grilla.
Jak na prawdziwych żołnierzy przystało, nie zabrakło rywalizacji, uporu w dążeniu do zamierzonego celu i oczywiście wspólnego śpiewu.

Zapraszamy do fotorelacji na naszym FB!


Środowisko ponad wszystko - ekologia wyzwaniem XXI wieku

Obrazy artykułów: sort.jpegW dniu 27.09.2022 uczniowie klasy 2 k/w pod opieką p. M. Matuszewskiej i p. Z. Szostek zwiedzali Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poświętnem, którego celem było zapoznanie z zasadami segregacji odpadów i ich zagospodarowania jako element podniesienia świadomości ekologicznej i dbałości o środowisko naturalne.
 

Młodzież podczas zwiedzania dowiedziała się jak prawidłowo segregować odpady do odpowiednich worków i pojemników, jaką drogę przechodzą w zakładzie i co dzieje się z odzyskanymi surowcami wtórnymi. Niektóre z nich, jak szkło, można przetwarzać wielokrotnie, aluminium w nieskończoność, plastik kilkukrotnie w procesie recyclingu. Czas rozpadu szkła wynosi ponad 1000 lat, tworzyw sztucznych kilkaset, aluminium 200 do 400, a papieru kilka tygodni.

Właściwa segregacja odpadów i ich recycling pozwalają na oszczędność energii, surowców i środowiska naturalnego. Zaskoczeniem dla uczniów był fakt, że z 35 butelek PET można wykonać jedną bluzę polarową.

 

To było bardzo ciekawe doświadczenie!

 

 

 

 




Nagrodzona przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty innowacja pedagogiczna pt. " Teoria fryzjerstwa młodocianych pracowników" realizowana w roku szkolnym 2021/2022 w ZS1

 

Obrazy artykułów: luc.jpgW dniu dzisiejszym p. Lucyna Parecka-Łaszczyk otrzymała miano jednego z 3 laureatów podczas gali konkursu pt.: "Innowacyjne metody pracy z uczniem w szkole ponadpodstawowej prowadzącej kształcenie w zawodach szkolnictwa branżowego" organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Politechnikę Warszawską - Wydział Technologii Chemicznej, Szkołę Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie- Wydział Żywienia Człowieka, Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz MSCDN w Warszawie.
Pani Lucyna otrzymała nagrodę za przeprowadzenie autorskiej innowacji pedagogicznej z zastosowaniem nowoczesnych metod i narzędzi ICT pt. " Teoria fryzjerstwa młodocianych pracowników", którą realizowała w roku szkolnym 2021/2022.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 


Uczniowie Staszica stawiają na zdrowie
Obrazy artykułów: zdrowie-2.jpgŚwieżo wyciskane soki to doskonała alternatywa dla osób, które nie przepadają za owocami i warzywami. Są doskonałym źródłem witamin, minerałów i enzymów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Soki są lekkostrawne, łatwo przyswajalne. Organizm wchłania z nich aż 90% wszystkich odżywczych substancji.

Nie bez powodu dziś na zajęciach praktycznych uczniowie z klasy 1TŻ uczyli się sporządzać "witaminowe bomby", które chronią organizm przed jesiennym przeziębieniem.

Zapraszamy do fotorelacji na fb.
Brawo 1 TŻ




Wygenerowano w sekund: 0.20
15,584,808 unikalne wizyty