Artykuły: Bieżące wydarzenia

Wycieczka historyczna do Muzeum Powstania Warszawskiego

W dniu 28.02.2019r uczniowie klas I LW i III TŻ wraz z opiekunami: p. Anną Gizińską, p. Ewą Litewką oraz p. Dagmarą Kawczyńską uczestniczyli w lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uroczystość poświęcona żołnierzom wyklętym

1 marca na dziedzińcu kościoła św. Michała Archanioła odbył się uroczysty apel poświęcony żołnierzom wyklętym. W uroczystości tej uczestniczyli uczniowie klasy Ilw wraz z pocztami sztandarowymi.

Zaproszenie na koncert z okazji DNIA KOBIET

Serdecznie zapraszamy wszystkie

Panie i Dziewczęta na koncert z okazji Dnia Kobiet

w wykonaniu młodych artystów, który odbędzie się

4 MARCA 2019 r. o godzinie 17.00

w auli Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku.

Zapewniamy miłą atmosferę.

Przyjdź i zaśpiewaj razem z nami.Smile

Spotkanie z dr.n.med. Piotrem Gryglasem
21.02.2019 r. z inicjatywy p. Lucyny Pareckiej-Łaszczyk gościliśmy Pana dr.n.med. Piotra Gryglasa, który przeprowadził wykład pt. "Długie życie... aspekty kliniczne". Pan Piotr Gryglas jest ordynatorem jednego z oddziałów w płońskim szpitalu, specjalistą chorób wewnętrznych, kardiologiem i hipertensjologiem.
Młodzież wysłuchała informacji dotyczących chorób tj. nadciśnienia tętniczego, zawału serca, wylewu. Prelegent tłumaczył,  jak  rozpoznać pierwsze symptomy tych niebezpiecznych chorób, a ponadto zachęcał do zdrowego stylu życia.
W związku z prelekcją uczniowie klas gastronomicznych pod opieką p. Moniki Kon i p. Ewy Borawskiej przygotowali zdrowe przekąski dla uczestników spotkania.
zobacz zdjęcia - facebook
zobacz zdjęcia - galeria

KADECI ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 NA VI CHARYTATYWNYM BALU OFICERSKIM POLICJI

16 lutego 2019 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się Szósty Charytatywny Bal Oficerski Policji. Dochód w całości zostanie przekazany na wsparcie działalności Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W organizację tego przedsięwzięcia włączyli się także uczniowie – kadeci z klasy pierwszej o profilu policyjnym w mundurach historycznych przedwojennej Policji Państwowej. Szkołę reprezentowali: Piotr Strzelczak i Patryk Górnicki z klasy I LP, którzy udali się do Warszawy pod opieką podinsp. Grzegorza Osińskiego z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku - nauczyciela szkoły. Nasi uczniowie wspólnie z kadetami Zespołu Szkół w Czerwińsku tworzyli posterunek honorowy witający gości Balu.

Dla kadetów było to wielkie przeżycie i nowe doświadczenie.
Za udział i reprezentowanie naszej szkoły w tak szczytnym przedsięwzięciu, podziękował  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i podinsp. Zbigniew Bartosiak – Naczelnik Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego Gabinetu Komendanta Głównego Policji, który także występował w mundurze historycznym.

więcej informacji: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/169717,Szosty-Charytatywny-Bal-Oficerski-Policji.html

zdjęcia - zobacz