Artykuły: Bieżące wydarzenia

Z sercem dla ofiar wojny

Obrazy artykułów: 6a.jpgProwadzona od tygodnia w naszej szkole akcja POMOC UKRAINIE jest koordynowana przez Starostwo Powiatowe w Płońsku. W piątek został zakończony jej pierwszy etap, a mianowicie gromadzenie darów dla uchodźców z Ukrainy. Do magazynu w internacie przy ZS nr 1 dostarczono żywość z długą datą ważności, kosmetyki, chemię, środki higieniczne, pieluchy dla maluszków. W piątek produkty dostarczyli uczniowie klas 3 s(p), 3 RI(p) z wychowawcami: p. Małgorzatą Lelińską- Tobolską oraz p. Dagmarą Kawczyńską.
Logistyką działań w magazynie zajęła się klasa 3TL g z wychowawcą p. B. Chrzanowską.
W spisywanie i porządkowanie produktów zaangażowali się uczniowie klasy 3LM (p) i 2 TŻ.
Serdeczne podziękowania składamy również młodzieży z klasy 3TRM(g), która transportowała zgromadzone produkty ze szkolnego magazynu na Poświętne, a także uczniom klasy 3LM (g), którzy zajęli się przygotowaniem transportu do Lwowa.
Nad całością czuwały panie koordynujące przedsięwzięcie: p. A. Pyrzyńska i p. M. Muniowska.
Dzięki pomocy uczniów i wychowawców klas akcja pomocy ofiarom wojny, przebiegała sprawnie, za co bardzo dziękujemy!
Pamiętajmy, że: ,, Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło…” (Flora Edwards)

Zło dobrem zwyciężaj

Obrazy artykułów: pomoc-ukr.jpegDziękujemy za wielkie serce. Dla nas pomaganie to odruch, jak oddychanie. Już teraz wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcje dotyczącą pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Przypominamy, że akcja trwa do piątku. W piątek rano zebrane artykuly zostaną przekazane do Starostwa Powiatowego w Płońsku. Od jutra w czasie przerw międzylekcyjnych będziemy prezentować materiał dotyczący potrzebnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy.

Koordynatorem akcji jest p. Agnieszka Pyrzyńska, autorem prezentacji p. Lidia Bąk.
Brawo dla Wszystkich zaangażowanych!!!

Pomoc dla Ukrainy

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to(...), czym dzieli się z innymi.” (Św. Jan Paweł II)
Młodzież ZS nr 1 odpowiedziała na ogłoszenia dotyczące pomocy uchodźcom z Ukrainy. Uczniowie zakupili żywność, leki, środki czystości. To ważne, by w tych trudnych chwilach być razem. Na zdjęciach uczniowie klas: I LPG , II LW, I s z wychowawcami: p. A. Witólską, p. A. Markowską i p. A. Kraszewskim.
Wkrótce kolejne fotoreportaże z naszych działań.

Uroczystości Dnia Żołnierzy Wyklętych

Obrazy artykułów: pip01.jpgDnia 1 marca o godzinie 10.00 na dziedzińcu Kościoła św. Michała Archanioła odbyły się obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W uroczystościach brały udział władze miasta, powiatu, senator RP  oraz młodzież z płońskich szkół. Po wysłuchaniu hymnu głos zabrali p. Andrzej  Pietrasik- Burmistrz Miasta, p. Krzysztof Wrzesiński- Wicestarosta Powiatu Płońskiego, p. Jan Maria Jackowski- Senator RP  oraz p. Andrzej Sokółki - Kierownik KRUS-u.
Po wystąpieniach okolicznościowych proboszcz parafii Św. Michała Archanioła- ks. Janusz Rumiński odmówił krótką modlitwę za poległych bohaterów.
Na zakończenie uroczystości delegacje szkół, przedszkoli, samorządów, służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych mieszkańców powiatu płońskiego.
Cześć poległym oddała także społeczność ZS nr 1 wspólnie z p. Ewą Głuchowską, dyrektor szkoły oraz p. Anną Gizińską, wychowawcą klasy mundurowej.
W obchodach uczestniczyli uczniowie klasy 1 LW oraz reprezentacja uczniów 1 LP. Opiekę nad młodzieżą sprawował również p. Sylwester Kapuściński.

"Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w Czerwińsku nad Wisłą

W dniu 1 marca 2022r. w Czerwińsku nad Wisłą odbył się bieg poświęcony Żołnierzom Wyklętym na dystansie 5 km. Organizatorem uroczystości był Powiat Płoński oraz Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku. Oczywiście wśród uczestników nie mogło zabraknąć zawodników reprezentujących naszą szkołę. Byli to: Mateusz i Mikołaj Skierscy, Dawid Muchowski, Kacper Gałczyński, Wiktoria Rakoska, Wiktoria Filipiak i Karolina Małek.
Najwyższe noty osiągnęli:
Wiktoria Rakoska z klasy II w – II miejsce
Mateusz Skierski z klasy II LW - IV miejsce
Wiktoria Filipiak z klasy 3w(g) i  Mikołaj Skierski II TRM – VI miejsce
Opiekunem uczniów był p. P. Kozera – trener i nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 1
Jesteśmy z Was dumni!