Artykuły: Bieżące wydarzenia

Klasa wojskowa i co dalej?

Obrazy artykułów: wojskowa.jpgW dniu 11.10.2022r., w szkolnej auli, odbyło się spotkanie klas maturalnych i drugich wojskowych z por. Marcinem Karczewskim. przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie.
Uczniowie mogli zaznajomić się z kryteriami i sposobem rekrutacji do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej
oraz uzyskali informacje, jak zostać zawodowym żołnierzem.
 W spotkaniu tym uczestniczyli również przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem i naborem do szkół oficerskich oraz z kierunkami kształcenia.

Zapraszamy do fotorelacji na naszym FB.

Lekcja języka polskiego w jesiennej scenerii

Obrazy artykułów: polski-na-jesieni.jpgDnia 7 października, korzystając z uroków jesiennej aury, uczniowie klasy 3 r, uczestniczyli w nieco innej lekcji języka polskiego. Okazało się, że nadal są tacy wśród nas, którzy nie wiedzą, że w II połowie XIX wieku, gościł w naszym mieście autor ,,Potopu".
Rozmowy o literaturze i patriotyzmie, przy okazji wyjaśniania ,,idei krzepienia serc", zakończono pod pobliskim pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Uczniowie 3r- Brawa dla Was

Z wizytą w Powiatowym Centrum Kultury w Ciechanowie

Obrazy artykułów: wyciecz-waw-paz.jpg,,Teatr pojmowany jako dzieło sztuki teatralnej powinien rozszerzać horyzont umysłowy dziecka, wzmacniać jego charakter i wolę, czynić je bardziej dalekowzrocznym”. M. Signorelli

W związku z tym, że pierwsze klasy realizują cykl lekcji o teatrze antycznym, polonistki zorganizowały wyjazd na ,,Antygonę” Sofoklesa. Młodzież mogła skonfrontować swoje wyobrażenia o bohaterach lektury z teatralnymi kreacjami, obserwując plejadę antycznych charakterów. W wycieczce uczestniczyła młodzież klas: 1 LSG, 1 LP oraz III TŻ.

Opiekunami były panie: E. Litewka, M. Gołębiowska- Łaska, A. Nowakowska, D. Gut – Pacuszka oraz A. Markowska.

Już wkrótce zrelacjonujemy Wam kolejne wyjazdy do teatru. Jesienia planujemy sztuki Szekspira w Teatrze Dramatycznym w Płocku i,, Aidę" w warszawskim Buffo.

Wyjazd integracyjny klasy 2r

Obrazy artykułów: integracja2r.jpgW dniu 30 września uczniowie klasy 2 r wraz z wychowawcą panią Edytą Kunkowską oraz pedagogiem panią Moniką Gołębiowską - Łaska, uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Centrum Afrykańskiego w Sobanicach.
Celem wyjazdu było przeciwdziałanie nietolerancji i dyskryminacji, poznanie kultury afrykańskiej, integracja klasy i uczczenie Dnia Chłopaka.
Uczestnicy wyjazdu zwiedzali muzeum afrykańskie, poznawali eksponaty przywiezione z podróży po Czarnym Kontynencie, a także brali udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Afrykanina, podczas których uczyli się gry na bębnach. Uczniowie strzelali z łuków i wiatrówek, brali udział w grze terenowej i próbowali swoich sił, pokonując tor przeszkód i mosty peruwiańskie.
Zwieńczeniem integracji było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Klasa z pewnością zabrała ze sobą niezapomniane wspomnienia z dnia spędzonego poza murami szkoły.
Wszyscy już z utęsknieniem czekają na kolejną wycieczkę!Zobaczcie sami, jakie przygody towarzyszyły młodzieży z klasy 2r!

Relacja na naszym FB.

Dzień Chłopaka w internacie

Obrazy artykułów: dzienchlopaka.jpgJak co roku dziewczęta nie zapomniały o swoich przemiłych kolegach w dniu Ich święta!
Oficjalnie „ Dzień chłopaka” przypada 30 września, w naszym internacie zdecydowaliśmy uczcić ten dzień wcześniej. Chłopcy otrzymali życzenia i słodkie upominki.
Zorganizowane zostały także wybory Mistera Internatu.
Do finału zakwalifikowało się pięciu chłopców. Kandydaci zaprezentowali swoje talenty przed zgromadzoną publicznością.
Pomimo rywalizacji, chłopcy bawili się wyśmienicie, zarażając wszystkich śmiechem. Kolejnym punktem uroczystości było głosowanie. Dziewczęta oddawały głosy według własnego uznania.

Misterem Internatu został Michał Starzewski, a tytuł Wicemistera uzyskali Damian Olszewski, Alan Koliński, Norbert Drzazgowski i Jakub Kruszewski. Poprowadziły uczennice klasy 4 LMp: Sylwia Ślepowrońska i Natalia Kłodarska. Po ceremonii koronacyjnej i wręczeniu dyplomów odbyła się wspólna dyskoteka. Działania młodzieży nadzorowali: nieoceniona pani kierownik Małgosia Muniowska, a także wyjątkowi wychowawcy: pani Adrianna Osmycka i pan Jarosław Płuciennik.
Dzięki Ich zaangażowaniu i poczuciu humoru, wychowankowie miło spędzili wieczór i chociaż na chwilę oderwali się od szkolnych obowiązków!
Zapraszamy do fotorelacji na FB!