Artykuły: Bieżące wydarzenia

Rejonowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK

Obrazy artykułów: olimpiadapckjpg.jpgW piątek 21 kwietnia w SP nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady  Zdrowia PCK, organizowany przez płoński zarząd PCK.

Uczestnicy olimpiady w ciągu 40 minut mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 40 pytań.

Test obejmował zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promocją aktywności fizycznej, ekologii w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności i surowców.

Uczennica naszej szkoły Wiktoria Bogucka zajęła II miejsce  w kategorii szkół  ponadpodstawowych.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii !!! Przypominamy, że opiekunem  merytorycznym  była p. Danuta Rapusta.

Gratulacje.

Zajęcia na poligonie

Obrazy artykułów: piligon23.jpgUczniowie klas 2LW i 3 LW systematycznie biorą udział w zajęciach na poligonie w zaprzyjaźnionej ze szkołą jednostce wojskowej
2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu.
Opiekę podczas wyjazdu sprawują zwykle: p. Piotr Żochowski i p. Krzysztof Lewandowski, natomiast zajęcia wojskowe zawsze organizuje i koordynuje ppłk Mariusz Łuszczyński.
Zajęcia z samoobrony w marcu prowadził pan Marcin Brzeski - absolwent naszej Szkoły a jednocześnie Mistrz Polski w boksie.
Działania wojskowe na terenie jednostki oraz w hali sportowej dotyczyły:
-elementów samoobrony
-pokonywanie toru przeszkód
-wkładanie odzieży ochronnej
-rzutu granatem na odległość i do celu
-składania i rozkładania broni długiej – BERYL typu C
-musztrę wojskową

Niezwykłe spotkanie ...

Obrazy artykułów: luc.jpgDziś w naszej szkoła gościli policjanci Samodzielnego Pododdziału Policji w Płocku. Wśród funkcjonariuszy pojawiła się sierżant Patrycja Dzierzgowska, aktualnie referent kompanii ww. jednostki organizacyjnej. Patrycja razem z innymi policjantami promowała zawód policjanta. Nasza absolwentka ukończyła klasę policyjną w 2019 roku, a kilka miesięcy po egzaminie maturalnym, rozpoczęła służbę w Płocku.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Patrycja Dziergowska ukończyła z wyróżnieniem kurs podstawowy w WSPOL w Szczytnie, co zauważył będący w Szczytnie Prezydent Polski Andrzej Duda, wręczając naszej absolwentce kwiaty i składając gratulacje za wysokie osiągnięcia w kształceniu policyjnym.
Patrycja podzieliła się z młodzieżą refleksjami na temat zawodu, opowiadała  tym, jak zatrzymywała przestępców na gorącym uczynku, ale jednocześnie wspominała minione czasy, gdy nosiła czarny mundur kadeta klasy policyjnej ZS nr 1 w Płońsku.

To było cenne i niezwykle wzruszające spotkanie.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

Obrazy artykułów: targi23.jpgW dniu 17 marca 2023 roku uczniowie klas: I , II, III TR, II i III r pod opieką nauczycieli p. Anny Fijałkowskiej, p. Magdaleny Staniszewskiej, p. Edyty Kunkowskiej i p. Zbigniewa Dąbrowskiego, uczestniczyli w wycieczce do Kielc, gdzie cyklicznie organizowane są Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.

Młodzież miała okazję obejrzeć najnowocześniejsze maszyny i urządzenia, poznać nowe trendy w mechanizacji rolnictwa oraz oferty instytucji finansowych proponujących korzystne rozwiązania dla producentów rolnych.

Po zakończeniu zwiedzania wystawy uczniowie wraz z opiekunami udali się do Rezerwatu Kadzielnia, który stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych stolicy województwa świętokrzyskiego.