Artykuły: Bieżące wydarzenia

Wyjątkowe Święto Placówki Straży Granicznej

,,Kto Ojczyźnie służy, sam sobie służy” (ks. Piotr Skarga)
31 maja 2022 r p. Ewa Głuchowska dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku wraz z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego o profilu Straż Graniczna i wychowawcą p. Agnieszką Witólską, reprezentowała całą społeczność szkolną na zaszczytnej uroczystości związanej z Obchodami Święta Straży Granicznej i Jubileuszem 10-lecia powstania Placówki Straży Granicznej Warszawa- Modlin.

W uroczystości brał udział pan gen. SG Robert Bagan, Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży w Warszawie. Uczniowie mieli niebywałą okazję z Nim porozmawiać.

Dowódcą patriotycznej uroczystości był mjr T. Zdzienicki, który jest również nauczycielem w naszej szkole, w klasie 1SG
Zacny Jubileusz był właściwą okazją do wręczenia podziękowań tym wszystkim, którzy współpracują z Jednostką, w związku z czym ppłk Krzysztof Jurkowski wręczył pani dyrektor – Ewie Głuchowskiej - Pamiątkową Monetę z okazji 10 –lecia placówki.
Serdecznie dziękujemy ppłk. Krzysztofowi Jurkowskiemu za zaproszenie nas na to wyjątkowe wydarzenie oraz podejmowanie działań edukacyjnych mających na celu wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, mając w pamięci słowa Jana Zamoyskiego ,,Takie Rzeczpospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie!”

Koniecznie zobacz galerię zdjęć!

XVII Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego

Dnia 03.06.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu literackim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Płońsku z okazji XVII Międzynarodowego Festiwalu ks. M.K. Sarbiewskiego. Odbyło się ono w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Podczas spotkania młodzież wysłuchała wykładu ks. dra Krzysztofa Dorosza: ,,O poezji M.K. Sarbiewskiego z perspektywy chrześcijańskiej ekologii’’. Dzięki prelekcji uczniowie mieli okazję poznać ciekawe szczegóły dotyczące biografii jednego z najwybitniejszych poetów barokowych oraz obejrzeć zdjęcia miejsc, które stanowiły dla niego źródło inspiracji.

Wybrane utwory ,,Chrześcijańskiego Horacego z Mazowsza’’ zostały odczytane przez uczniów płońskich szkół podstawowych i średnich, wśród których znalazła się również reprezentantka naszej szkoły– Karolina Ziółkowska z kl. II LW

Wydarzenie, na prośbę p. Bożeny Kaliściak – dyrektor MBP w Płońsku, podsumowali zaproszeni goście: prof. Aleksander Wojciech Mikołajczak, prof. dr hab. Rafał Dymczyk z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz pani wiceburmistrz – Teresa Kozera.

Zdjęcia w galerii

I miejsce Wiktorii Wachockiej w „Pochodach Patriotycznych”

W dniu 3 czerwca b.r. w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Podchody Patriotyczne". Naszą Szkołę reprezentowały: Natalia Krakowiak z klasy 1 LP z wierszem Zbigniewa Herberta:„ Nike , która się waha”, Maja Ryzińska z klasy 2 LP prezentująca „ Modlitwę” Mariana Hemara oraz Wiktoria Wachocka z klasy 2 LP, która pod opieką p. D. Gut –Pacuszki przygotowała wiersz Jonasza Kofty pt. ,,W moim domu”.
Dzięki mistrzowskiej interpretacji recytowanego wiersza jury konkursowe przyznało Wiktorii pierwsze miejsce w kategorii uczniów szkół średnich.
Brawa!!!

Konkurs ,,Patriotyczne Podchody" wpisany jest w tradycję ZS nr 2 w Płońsku. Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych i uwrażliwienie na słowo poetyckie.
W tegorocznej, VIII już edycji tego przedsięwzięcia, wzięło udział trzydziestu uczestników , przygotowywanych przez szesnastu nauczycieli, m.in. p Annę Markowską i p. D .Gut – Pacuszkę.

Zapraszamy do fotorelacji

Uczestnikom i opiekunom - GRATULUJEMY

EGZAMIN ZAWODOWY 2022

Obrazy artykułów: egzam-zaw2022.jpeg1 czerwca 2022 r. rozpoczął się EGZAMIN ZAWODOWY 2022 dla uczniów klas III Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia. Łącznie przystępuje 272 uczniów.
Z klas III Technikum - 86 uczniów, a z Branżowej Szkoły I Stopnia - 186.

ŻYCZYMY POWODZENIA

Uczymy z pasją... Dokształcamy się zawodowo

Obrazy artykułów: received_507232991135052.jpegNauczyciele Zespołu Szkół świetnie wiedzą, że kształcenie zawodowe musi być zgodne z aktualną wiedzą oraz potrzebami rynku pracy.
Pani Karolina Grochowska i pan Jarosław Płuciennik, nauczyciele przedmiotów logistycznych, brali udział w szkoleniu zawodowym zorganizowanym przez pana Krzysztofa Kucińskiego - prezesa AMP Logistyka.
Spotkania miały na celu poszerzenie wiedzy nauczycieli o programach stosowanych w AMP Logistyka.
Celem szkolenia było zdobycie wiedzy, która umożliwi prowadzenie pracowni logistycznej w oparciu o programy stosowane w AMP Logistyka. Liczymy na to, że zajęcia w pracowni logistycznej znacznie, uatrakcyjnienią naukę oraz sprawią, że nasi uczniowie zdobędą praktyczną wiedzę.
Nauczyciele ZS1 mieli okazję poczuć się, jak pracownik firmy AMP.
Firma dołożyła wszelkich starać aby nasi uczniowie technikum logistycznego oraz BSI stopnia magazynier -logistyk mogli za naszym pośrednictwem poznać wszelkie możliwości, które dają systemy WMS
Serdecznie dziękujemy za możliwość odbycia cennego szkolenia
Jak mawiała Elizabeth Green: ,,Najzwyklejsze rzeczy mogą stać się niezwykłe, dzięki tworzeniu ich z właściwymi ludźmi…”

Dziękujemy!