Artykuły: Klasy mundurowe

MUNDUROWI W KOMENDZIE GŁÓWNEJ

i Mechanoskopii. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć i zapoznać się ze sposobem i możliwościami przeprowadzanych badań różnego rodzaju broni na stanowisku balistycznym. Ponadto, największym zainteresowaniem dla kadetów cieszyło się oglądanie „zbiorów wzorców broni”. Uczniowie mieli możliwość nie tylko zobaczyć różne jednostki broni palnej będących w zbirze, ale także wziąć je do reki i poznać historie ich pochodzenia.

Pomiędzy pobytem w CLKP, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili także Łazienki Królewskie. Mieli możliwość zwiedzenia Starej Oranżerii z Teatrem Królewskim, Pałacu na Wyspie oraz Pałacu Myślewickiego.  Łazienki Królewskie przyłączyło się do akcji wspólnego śpiewania hymnu z okazji odzyskania niepodległości. Dostaliśmy propozycję wspólnego zaśpiewania z pracownikami Łazienek Królewskich hymnu przed Pałacem na Wyspie, świętując w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości. To historyczne wydarzenie było wyemitowane w telewizji Polsat oraz w polskim radiu w dniu 11.11.2018r.

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”(C. K. Norwid)

W dniu 11 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich mundurowych wraz z dyrekcją i wychowawcami: p. A. Dobrowolska, p. A. Gizińską, p. D. Gut Pacuszką, p. A. Witólską, p. M. Szadkowskim  i p. P. Żochowskim uczestniczyli w miejsko-powiatowych odchodach upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości 100-lecia zostały zainaugurowane o godzinie 10.00 Mszą Świętą w Kościele św. Michała Archanioła, po której została odsłonięta tablica upamiętniająca ten zacny Jubileusz. Po Mszy uczestnicy przemaszerowali ulicami: Płocką, 15 sierpnia, Zduńską pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Odsłonięcie Obelisku Niepodległości

W dniu 7 października 2018r uczniowie klas I i II mundurowych reprezentowali Zespół Szkół nr 1 podczas celebry w intencji Ojczyzny, której przewodził bp. Mirosław Milewski.

Integracja klas wojskowych

W dniu 20 września 2018r. klasy wojskowe wzięły udział w wyjeździe integracyjnym. Około godziny 11.00 wszyscy uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wyjechali do Parku Edukacji i Rozrywki ,,Szturmówka". Uczniowie zgłębiali arkana sztuki wojskowej: wykrywali miny, rozkładali namioty, pokonywali tor przeszkód oraz wzięli udział w wojskowej grze terenowej. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko.

Wycieczka integracyjna ILP i ILW

W dniu 21.09.2018    uczniowie  kl  I LP i  kl II LP  uczestniczyli  w wyjeździe  integracyjnym  w Parku Edukacji i Rozrywki "Szturmówka"w Prusinowicach. Młodzież uczestniczyła  w lekcji historii dotyczącej wydarzeń z okresu II wojny światowej ,którą prowadził członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 PP z Pułtuska.