Artykuły: Bieżące wydarzenia

Rekolekcje wielkopostne

Nasze szkolne rekolekcje wielkopostne trwały od 1 do 3 kwietnia br. Codziennie rano spotykaliśmy się na nabożeństwie pokutnym. Słowa naszego rekolekcjonisty zapadały nam głęboko w sercach. Wielu z nas zapragnęło spotkać się z Chrystusem w sakramencie spowiedzi i Eucharystii. Napełnieni łaską wróciliśmy do szkoły, by spotkać się z p. Barkiem Krakowiakiem, który w bardzo emocjonalny sposób opowiedział nam o  swojej trudnej drodze  do   Boga. To świadectwo wiary poruszyło chyba każdego. Wyjątkowo pięknie mówił o tym, jak chwili obecnej ważny jest dla niego Chrystus, którego traktuje jak najlepszego, realnie istniejącego, przyjaciela. Możemy lepiej  poznać  jego historię czytając bloga: „Z buta do Maryi” ....czytaj więcej   zobacz zdjęcia

Dzień Otwarty

6 kwietnia 2019 roku odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku. Dla uczestników przygotowano nie tylko informacje o ofercie edukacyjnej szkoły, ale także pokazy m.in. tańca towarzyskiego, musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych. Klasy gastronomiczne przygotowały pokaz przyrządzania koktajli i zdrowych przekąsek, a uczniowie z klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej prezentowali swoje umiejętności graficzne oraz retuszu fotografii.

W obchody Dnia Otwartego zaangażowały się instytucje na co dzień współpracujące ze szkołą: II Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu oraz Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, którzy zaprezentowali wyposażenie i umundurowanie specjalne jak również pokaz taktyk antyterrorystycznych, sztuk walki, tresury psa służbowego.
Podczas obchodów Dnia Otwartego młodzież zainteresowana nauką z Zespole Szkół nr 1 uzyskała możliwość spotkania z przedstawicielami różnych zakładów pracy zainteresowanych zatrudnieniem absolwentów techników i szkoły branżowej m.in. FABA S.A., ELANDERS Sp. zo.o., AMP LOGISTYKA, AUTOPOL- MICHALSKI MOTORS, INTERCARS S.A., Reckitt Benckiser.
Przewidziano również konsultacje z doradcami zawodowymi. Młodzież mogła wypełnić on-line test umożliwiający określenie predyspozycji zawodowych.
Uczestnikom Dnia Otwartego udostępnione zostały do zwiedzania pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie odbywają się zajęcia praktycznej nauki zawodu- m.in. pracownia kontroli pojazdów, mechatroniczna, gastronomiczna i inne.
Dodatkową atrakcją była możliwość uczestnictwa w zajęciach na placu manewrowym dla samochodów osobowych i ciągników.

zobacz zdjęcia

I miejsce dla uczennicy ZS nr 1 w Płońsku podczas VI Przeglądu Poezji św. Jana Pawła II

Dnia 22.03.2019r. w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu odbył się Finał Konkursu poświęconego twórczości Papieża Polaka. W konkursie wzięły udział uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica: Katarzyna Osmańska z klasy II LP przygotowywana przez polonistkę p. Dorotę Gut-Pacuszkę oraz Martyna Matuszewicz z klasy II LW i Weronika Drozdowska z klasy I LW, których opiekunami artystycznymi byli: p. A. Dobrowolska i ks. A. Żywiałowski.

Profilaktyka czerniaka - Znamię!Znam je - czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry

Profilaktyka czerniaka - organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Materiały dostępne o czerniaku skóry dostępnę są pod linkiem https://drive.google.com/drive/folders/1eDjd43t0_bAjXpddoZM5zhHdQCzehEL9

VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Niech Wasze śpiewanie przekracza granice...”

W piątek 22 marca 2019 roku w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Niech Wasze śpiewanie przekracza granice...”

Wśród zaproszonych gości obecni byli Pan Paweł Dychto – Naczelnik Wydziału Oświaty w Płońsku oraz Pan Mariusz Wrzesiński – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku. Obaj życzyli wszystkim uczestnikom powodzenia, a publiczności niezapomnianych wrażeń.