Artykuły: Bieżące wydarzenia

DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA

13 czerwca uczniowie klasy 3 TRg oraz 2 TRg wraz z opiekunami p. Magdaleną Staniszewską i p. Agnieszką Pyrzyńską wzięli udział w Krajowych Dniach Pola - Dzień Młodego Rolnika. Spotkanie odbyło się w POŚWIĘTNEM, w Płońsku
Uczniowie uczestniczyli w lekcjach na temat bioróżnorodności, nowoczesnych narzędzi do zarządzania stadem. Brali udział w licznych pokazach firm i hodowców, jak również konkursach.
Nie zabrakło też chwili relaksu przy stoisku Diamant

zdjęcia w galerii

TERMIN REKRUTACJI DO BRANŻOWEJ SZKOŁY II STOPNIA

Drodzy uczniowie, absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia

Uprzejmie informujemy, że podania do Branżowej Szkoły II stopnia można skladać do 20 czerwca 2022 r. Przypominamy, że oferujemy kształcenie w dwóch zawodach: technik pojazdów samochodowych i technik żywienia i usług gastronomicznych. Zapraszamy.

Lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podczas rekrutacji do oddziałów przygotowania wojskowego zarządza się próbę sprawności fizycznej. Komisja  rekrutacyjna  składająca  się  z  z-cy PKR p. P. Żochowskiego oraz członków – nauczycieli wychowania fizycznego -  p. Piotr Kozera, p. A. Markowski, p. K. Lewandowski przeprowadziła  w  dniu  2 czerwca 2022 roku próby  sprawności fizycznej  dla kandydatów z  klas ósmych, którzy złożyli wniosek o przyjęcie do tworzonego Oddziału Przygotowania Wojskowego w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji publikujemy listę kantydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej - POBIERZ LISTĘ

Serdecznie gratulujemy.

Maraton egzaminów zawodowych

Obrazy artykułów: konkk47.jpgPiękna wiosna za oknem, czuć początek ciepłego lata, a w naszej szkole maraton egzaminów zawodowych.
Rok szkolny 2021/2022 jest pierwszym, w którym przystąpienie do egzaminu zawodowego jest obowiązkowe.
Jednocześnie podwójny rocznik uczniów klas trzecich po szkole podstawowej i po gimnazjum przystępuje do EZ.
Również nową dla nas sytuacją jest przystąpienie do egzaminu pisemnego na komputerze.

Przypomnijmy, że warunkiem zdania EZ jest uzyskanie co najmniej 50% punktów z części pisemnej oraz co najmniej 75% punktów z części praktycznej.

Przed nami długie dni z egzaminami, które rozpoczynają się od godziny 8.00 i trwają do godziny 20.00

Ten weekend z egzaminami zawodowymi zaplanowany jest dla uczniów z ROL.02 oraz HGT.02
W sobotę z testami egzaminacyjnymi mierzą się uczniowie klasy 3rp i 3rg, specjalizacja ROL.02, czyli Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie
ROLNICY ZE STASZICA- liczymy na Was!!!!
Powodzenia!