Artykuły: Pedagog i Psycholog

Spotkanie inicjujące powstanie grupy PaTPORTOWEJ

W dniu 18 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia grupy PatPORTOWEJ. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie deklarujący chęć realizacji działań z zakresu twórczej profilaktyki w szkole i środowisku lokalnym oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, Wolontariatu i kierownictwa szkoły. Inicjatywa uczniów, reprezentowanych przez Samorząd Uczniowski, wsparta została przez przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Płońsku i doradcę Starosty do spraw bezpieczeństwa młodzieży – pana Dariusza Sady oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Agatę Żulewską. Wsparcia merytorycznego udzieliła pani Anna Mika- ekspert Pat w powiecie płońskim i koordynator do spraw profilaktyki w Urzędzie Miejskim w Raciążu.

„Smak życia, czyli debata o dopalaczach”- zajęcia warsztatowe w ZS nr 1

„Smak życia, czyli debata o dopalaczach” to program profilaktyczny autorstwa Krzysztofa Wojcieszka, twórcy wielu znanych programów profilaktycznych, który został przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Jest to instrument profilaktyki uniwersalnej bazujący na metodach aktywizujących, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku 15-18 lat.

OGŁOSZENIE - WYPRAWKA 2015

PROSZĘ O DOSTARCZANIE FAKTUR ZA ZAKUPIONE PODRĘCZNIKI

DO ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH ul. Płocka 19

DO DNIA 10 LISTOPADA 2015 r. (WTOREK)

W ZWIĄZKU Z DOFINANSOWANIEM DO KSIĄŻEK „WYPRAWKA 2015”

WYPŁATY W DNIACH 18-20 LISTOPADA 2015 r.

WARUNKIEM UZYSKANIA DOFINANSOWANIA JEST WCZEŚNIEJSZY ODBIÓR DECYZJI PRZEZ RODZICÓW UCZNIÓW

OD PEDAGOGA SZKOLNEGO

Warsztaty profilaktyczne

W dniu 28.10.2015 r. odbyły się zajęcia w ramach programu profilaktycznego „ Bliżej siebie - dalej od narkotyków, alkoholu” dla dwóch klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku (1 r i 1w) z zakresu zapobiegania uzależnieniom. Warsztaty poprowadzili pracownicy Punktu Profilaktyki Uzależnień w Płońsku: pani Elwira Konopka - koordynator działań profilaktycznych i pan Krzysztof Fabisiak - terapeuta uzależnień.

DRODZY UCZNIOWIE

Jeżeli:

1. Macie problem i nie wiecie jak go rozwiązać.
2. Nie potraficie porozumieć się z rówieśnikami.
3. Macie problemy rodzinne lub znajdujecie się w trudnej sytuacji materialnej.
4. Chcielibyście z kimś porozmawiać.
5. Chcielibyście pomóc innym, ale nie wiecie, w jaki sposób.
6. Zauważyliście, że łamane są prawa ucznia. .....czytaj dalej