Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych II miejsce dla Alicji Krajewskiej

8 listopada 2018r. w Czerwińsku nad Wisłą odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych pt.: "Żeby Polska była Polską". Naszą szkołę reprezentowały Alicja Krajewska z piosenką "Walczyk Lilu" (akompaniament: Miłosz Drwęcki-gitara) oraz Aniela Mańkowska z piosenką "Jedna chwila".

Dnia 15.06.2018 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs skierowany Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii” Dnia 15.06.2018 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs skierowany do uczniów klas policyjnych zatytułowany: „Policjanci w służbie historii”. Do konkursu zgłosiło się 113 drużyn z całego kraju, ale tylko 57 dokończyło zadanie zgodnie

z regulaminem. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku znaleźli się na liście laureatów II edycji konkursu. To ogromny sukces szkoły, ale przede wszystkim uczniów: Marty Żółtowskiej, Dominika Parulskiego i Huberta Bihuniaka z klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym, którzy przygotowywali się do zadania pod czujnym okiem Pani Doroty Gut-Pacuszki, nauczyciela języka polskiego.

Laureat i finalista XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W roku szkolnym 2017/2018 dwaj uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku, tegoroczni maturzyści: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki, odnieśli sukces w XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przemek uzyskał tytuł laureata, osiągnięty przez ucznia wynik uplasował go na 8 pozycji. Laureat, oprócz odebranej nagrody rzeczowej, przez najbliższe 9 miesięcy będzie otrzymał stypendium Banku BGŻ. Drugi spośród uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie – Łukasz Wierzbicki zakwalifikował się w 3 dziesiątce, uzyskując tytuł finalisty. Uczniowie otrzymali indeksy na wybrane kierunki z zakresu mechanizacji rolnictwa.

VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Wyśpiewaj swój talent”.

Dnia 07.06.2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: ,,Wyśpiewaj swój talent”. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie do nauki języków obcych, wspieranie najzdolniejszej wokalnie młodzieży, a także umożliwienie prezentacji umiejętności uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego.

Konkurs Pierwszej Pomocy

W piątek 18 maja uczniowie:  Anita Piotrowska i Dominik Parulski z II LP, Piotr Piotrowski z III TR, Piotr Kaniecki z II TS oraz Jakub Boruc z I TFM wzięli udział w konkursie dotyczącym udzielania pierwszej pomocy organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż. Zawody odbyły się w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Pierwszą częścią konkursu był test teoretyczny dotyczący zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a w drugiej części uczniowie mieli za zadanie udzielić pomocy w czterech sytuacjach przedstawionych im przez komisję konkursową.