Artykuły: Bieżące wydarzenia

ZASIŁEK SZKOLNY

UCZNIOWIE ZAMIESZKALI NA TERENIE PŁOŃSKA, MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ O ZASIŁEK SZKOLNY

Zasiłek szkolny stanowi pomoc incydentalną, nadzwyczajną inną niż stypendium szkolne. Podstawową okolicznością uzasadniającą ubieganie się o świadczenie w postaci zasiłku szkolnego jest wystąpienia zdarzenia losowego.

Zdarzeniami losowymi dającymi podstawę do przyznania zasiłku są:

• śmierć rodziców lub opiekunów prawnych wspólnie zamieszkujących;
  • ciężki wypadek ucznia, powodujący uszczerbek na zdrowiu;
  • nagła lub nieuleczalna choroba ucznia lub rodzica;
  • klęska żywiołowa;
  • pożar, włamanie lub zalanie mieszkania;
  • utrata pracy przez rodziców;
  • inne okoliczności powodujące przejściowo trudną sytuacje ucznia i utrudniające naukę.

Wskazane powyżej sytuacje mają charakter wyłącznie przykładowy. Mają one zobrazować jakie okoliczności pozwalają na wystąpienie z wnioskiem o przyznanie zasiłku szkolnego i nie można traktować ich jako katalogu zamkniętego.

Wnioski dostępne są w pokoju pedagoga.

STYPENDIUM SOCJALNE

UCZNIOWIE ZAMIESZKALI NA TERENIE PŁOŃSKA, U KTÓRYCH DOCHÓD NA OSOBĘ (NETTO) NIE PRZEKRACZA 514 ZŁ MOGĄ UBIEGAĆ SIĘO STYPENDIUM SOCJALNE.

WYPEŁNIONE WNIOSKI Z DOKUMENTACJĄ O DOCHODACH ZA SIERPIEŃ 2018r. (w tym także zasiłki, alimenty, etc.) NALEŻY SKŁADAĆ DO PEDAGOGA DO DNIA 14 WRZEŚNIA 2018r. (PIĄTEK)

Proszę o dopisanie na wniosku nazwy banku i numeru rachunku bankowego.

Na końcu proszę o wpisanie miejscowości, daty i czytelny podpis wnioskodawcy.

Nie wliczamy dochodu z tytułu 500+ oraz świadczeń jednorazowych.

W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu

Monika Gołębiowska – Łaska- pedagog

Do pobrania:

wniosek str. 1, wniosek str. 2, wniosek str. 3

Internat

INFORMACJA DLA MŁODZIEŻY UBIEGAJĄCEJ SIĘ O PRZYJĘCIE DO INTERNATU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

Podania o przyjęcie do internatu należy składać do 20 sierpnia 2018 roku w sekretariacie Szkoły lub bezpośrednio w internacie.

Na stronie internetowej Szkoły umieszczone są wzory druków do pobrania:

1. Oświadczenie - pobierz
  2. Wniosek o przyjęcie do internatu - pobierz str. 1, pobierz str. 2
  3. Podanie - pobierz

Kwaterowanie młodzieży w  Internacie ZS nr 1 rozpocznie się
2 września 2018 roku (niedziela) od godziny 16.00.

Mieszkańcy Internatu powinni przywieźć ze sobą powleczenie na pościel.

Stołówka Internatu czynna będzie od poniedziałku - 3 września 2018r.

Opłata za zakwaterowanie w roku 2018 wynosi 147,00 zł za miesiąc.

Dzienna stawka za wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja) nie uległa zmianie i wynosi 11,00 zł.

Opłata za wrzesień 2018 r. wynosi: 353,80 zł.

Opłat za wyżywienie i zakwaterowanie należy dokonywać do 10 dnia każdego miesiąca za bieżący miesiąc.

Wpłat można dokonywać w kasie internatu (u intendenta) lub na konto:  69 8230 0007 0005 0627 2000 0003.

Prosimy o terminowe dokonywanie opłat.

EGZAMINY POPRAWKOWE

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH - SIERPNIEŃ 2018 - POBIERZ

Zakończenie roku Szkolnego 2017/ 2018

„Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra wiadomość jest taka, że ty jesteś pilotem.”

Punktualnie 22 czerwca 2018r. o godzinie 9.00  wszyscy nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku zebrali się na boisku szkolnym na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/2018.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p. dyrektor Marzanna Szacherska, która przywitała gości przybyłych na dzisiejszą uroczystość: p. Annę Dumińską- Kierską- wicestarostę Powiatu Płońskiego, ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego- proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku i Panią Agatę Żulewską – Przewodniczącą Rady Rodziców. Pani dyrektor zwróciła uwagę na osiągnięcia uczniów i ich opiekunów, m.in. mówiła o podsumowaniu dwóch projektów: ,,Czas na zdrowie” i projekcie kulturowym związanym z Rokiem Niepodległości: ,,Serca, które nie przestają bić dla Ciebie, Polsko”. Poza tym wspomniała o laureatach olimpiad i konkursów, m.in. konkursu ,,Policjanci w służbie historii” i XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszła pora na wręczenie nagród uczniom, którzy zasługiwali na szczególne wyróżnienie.