Artykuły: Bieżące wydarzenia

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Obrazy artykułów: poczatek-roku22-23.jpeg,,Edukacja generuje zaufanie. Zaufanie rodzi nadzieję. Nadzieja generuje pokój.”
(Konfucjusz)
Po wakacyjnym odpoczynku społeczność szkolna spotkała się na inauguracji roku szkolnego 2022/2023.
Z racji trwających prac budowlanych w uroczystości uczestniczyli jedynie uczniowie klas pierwszych z rodzicami, dyrekcja szkoły, przedstawiciele klasy mundurowej oraz zaproszeni goście, a wśród nich: p. Elżbieta Wiśniewska- Starosta Powiatu Płońskiego, mjr Tomasz Zdzienicki- czynny funkcjonariusz Nadwiślańskiego Oddziału SG w Warszawie reprezentujący Komendanta Placówki SG, por. Marcin Karczewski reprezentujący Komendanta Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie oraz w zastępstwie proboszcza ks. Zbigniewa Sajewskiego- ks. Piotr Wilkowski.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewano hymn państwowy. Prowadząca uroczystość, p. Anna Markowska, przywitała zgromadzonych gości, pierwszoklasistów i ich rodziców, a także zatrudnionych od 1 września br. nauczycieli, a wśród nich p. Kacpra Czerniawskiego i p. Justynę Ochnik.

Pani Ewa Głuchowska nawiązała do motta uroczystości i przedstawiła zgromadzonym pierwszoklasistom specyfikę i bogatą tradycję szkoły.

Przypomniała o zasadach bezpieczeństwa na terenie szkoły związanych z funkcjonowaniem placówki w czasie trwającej budowy hali sportowej i przedstawiła zadania szkoły na nadchodzący rok szkolny.
Prelegentka życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń, zachęciła do pracy nad sobą i wzajemnego wspierania w trudnych sytuacjach.
Po oficjalnej inauguracji młodzież udała się wraz z wychowawcami do sal na spotkanie organizacyjne. Rok szkolny 2022/23 w ZS nr 1 został oficjalnie zainaugurowany!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

Obrazy artykułów: wejsciedoszkoly.jpgDrodzy Uczniowie!

W związku z trwającymi na terenie szkoły pracami budowlanymi, uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/23 odbędzie się jedynie dla klas pierwszych liceum i technikum.

Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 8.00 w kościele św. M. M. Kolbego.
Naszą szkołę będą reprezentować uczniowie klasy III LW: Amelia Belka, Michał Brzeziński, Kacper Czerniakowski, Julia Kozłowska, Małgorzata Marcinkowska oraz Alicja Trzcińska.

O godzinie 9.00 zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego - w budynku szkoły (aula A- parter)

Czytaj więcej o organizacji rozpoczęcia roku szkolnego w rozwinięciu newsa...

Internat - zmiana terminu kwaterowania oraz kwot opłat za miesiąc wrzesień 2022 r.

Obrazy artykułów: info-internat.jpgKwaterowanie wychowanków przyjętych do internatu rozpocznie się dnia 04.09.2022 r. od godz. 19.00.
Podczas kwaterowania wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego wychowanka.

Opłata za miesiąc wrzesień 2022 r. po zmianie wynosi:

WYŻYWIENIE – 226,00 zł,

ZAKWATEROWANIE –135,00 zł
Razem: 361,00 zł;

Uczniowie korzystający z dofinansowania do obiadów przez MOPS lub GOPS:

WYŻYWIENIE – 106,00 zł,

ZAKWATEROWANIE – 135,00 zł,
Razem: 241,00 zł.

Egzamin maturalny - sesja poprawkowa - sierpień 2022

W dniu 23 sierpnia 2022 r. (wtorek) o godz. 9 rozpoczną się egzaminy maturalne w sesji poprawkowej - sierpień 2022 r. W związku z powyższym prosimy absolwentów ZS nr 1  o przybycie do szkoły o godz. 8.30 z dowodem tożsamości, długopisem z czarnym wkładem oraz w przypadku osób zdających matematykę – kalkulatorem prostym. (wejście do szkoły od ulicy H. Sienkiewicza – prosimy kierować się według oznaczeń, przydział sal wywieszony będzie przy wejściu do szkoły)

TRZYMAMY KCIUKI - POWODZENIA!!!