Artykuły: Klasy mundurowe

Uczniowie ZS nr 1 podczas zawodów PCK

Dnia 18 maja 2017r. na obiektach MCSiR w Płońsku zostały rozegrane zawody powiatowe organizowane przez PCK. Zawodnicy musieli rozwiązać test z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie w sposób praktyczny pomóc osobom poszkodowanym.

Wyjazd młodzieży z klas policyjnych do Pododdziału Prewencji

W dniu 17.05.2017r. odbył się wyjazd klas policyjnych: 2LP i 1LP do Płocka. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem Samodzielnego Pododdziału Prewencji. Uczestniczyli w prelekcji na temat wyposażenia w środki przymusu bezpośredniego, czyli: pokazu broni palnej, broni maszynowej KBKAK, Mozberga, ręcznej wyrzutni granatów. Uczniowie obejrzeli wyposażenie pojazdów służbowych przygotowanych do działań: armatki wodnej, ruchomego stanowiska dowodzenia (RSD).

Udział uczniów klasy II LW we Mszy Świętej za Ojczyznę

18 maja 2017 r., uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyli we Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II LW wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie byli pod opieką wychowawcy – p. M. Zielińskiej – Nosarzewskiej, p. płk. G. Kopra.

Klasy wojskowe w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu

W dniu 17 maja 2017 r. klasy wojskowe ( I LW, II LW) uczestniczyły w wyjeździe do Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

"Sprawni jak Żołnierze"

W dniu 27.04.2017r. na terenie obiektów Zespołu Szkół w Gołotczyźnie, odbyły się zawody sportowo-obronne "Sprawni jak Żołnierze". Zawody obejmowały konkurencje takie jak: strzelanie, rzut granatem do celu, tor przeszkód oraz pierwszą pomoc przedmedyczna.