Artykuły: Bieżące wydarzenia

Klasy mundurowe zdobyły Toruń

Obrazy artykułów: torun-22.jpgW ramach programu "Poznaj Polskę 2022- Edycja Jesienna", w dniu 26.10. 2022r. młodzież z klasy Policyjnej i Straży Granicznej, uczestniczyła w wycieczce do Torunia.
Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki, uczestnicy poznali historię średniowiecznego miasta, które jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych grodów.
Niemal osiemsetletni Toruń słynie z zabytków uznanych przez UNESCO za kulturowe dziedzictwo ludzkości, a także z burzliwej i
bogatej historii, przede z powodu Mikołaja Kopernika i słynnych pierników.
Uczniowie mundurowek zwiedziali najważniejsze zabytki toruńskiej Starówki, np. Krzywą Wieżę, bramę klasztorna, mury obronne, Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, a także toruńskie kamienice mieszczańskie, Dwór Artusa, Dom Mikołaja Kopernika,kamienicę pod Gwiazdą czy gotyckie obiekty sakralne. Nie zabrakło pomnikow Starego Miasta, czyli fontanny z żabka, osiołka, czyli średniowiecznego pręgierza. Uczestnicy wyprawy przeszli Piernikową Aleją Gwiazd, zobaczyli ruiny zamku krzyżackiego. Niektóre obiekty młodzież poznała w czasie gry miejskiej.
Nie zabrakło rozrywki i dobrego humoru w czasie poznawania legend toruńskich: legenda o Flisaku, o Bachusie, czy toruńskim dzwonie.
W wycieczce uczestniczyła młodzież klas:
2 LP/SG ,1 SG i 1 LP z wychowawcami: p. Agnieszką Witólska (kierownik wycieczki), p.Anną Fijałkowską. Opiekę nad uczniami sprawowali również p. Piotr Kozera i p.Tomasz Zdzienicki.
Wyjazd był bardzo udaną, co widać w releacji fotograficznej na naszym FB.

Jadłospis 24-28 października 2022 r.

Obrazy artykułów: stolowka-jadlospis.png

W rozwinięciu wiadomości zamieszczmy jadłospis szkolnej stołówki oraz informacje dotyczące opłat w Internacie w miesiącu październiku.

Kończę szkołę i co dalej?

Obrazy artykułów: spot-psych.jpg20 października 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z psychologiem, panią Barbarą Makrenek. Specjalista opowiadał młodzieży o pracy psychologa, tajemnicy zawodowej i wyjątkach z nią związanych. Charakteryzował współpracę z opiekunami młodych podopiecznych oraz wyjaśniał zasady korzystania z pomocy psychologicznej.

W warsztatach uczestniczyły klasy: 2 TRM/TR/TMT, 1 TR, 1TMT, 1w1, 1w2, 1 l,1 r, 2 r.
Zajęcia zorganizowano w ramach współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy w Płońsku.

Kształcimy z pasją

Obrazy artykułów: wieprzowina-foto.jpgPaździernik- miesiąc, w którym w Przasnyszu odbywały się dni promowania polskiej wieprzowiny. Nasi uczniowie w ramach innowacji pedagogicznej autorstwa: p. Lidii Bak oraz p. Lucyny Pareckiej- Łaszczyk nt.: ,, Dobra kuchnia" i współpracy z przedsiębiorcami, wzięli udział w akcji: ,,Smak polskiej  wieprzowiny".
Uczniowie byli w pełni zaangażowani. Zdobyli nowe doświadczenia w zakresie produkcji wyrobów garmażeryjnych.
Sami zobaczcie w naszym FB.