Artykuły: Bieżące wydarzenia

Tłusty Czwartek

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła".
W ZS NR 1 tłusty czwartek jak zwykle na słodko.
Z pracowni gastronomicznych od samego rana rozchodzi się zapach tradycyjnych potraw: pączków, faworków, róż karnawałowych, rogalików oraz innych smakołyków.
Tradycja mówi, że każdy z nas powinien zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

Smacznego!

Zdjęcia w galerii

Uroczystość nadania stopni kadeckich

Uczniowie ZS nr 1 im. Stanislawa Staszica w Płońsku odebrali dzisiaj awanse na stopnie kadetów.
Po raz pierwszy w historii szkoły akty mianowania odebrali uczniowie klasy pierwszej o profilu straży granicznej - nowego kierunku, funkcjonującego w szkole od września 2021 roku.

Na podstawie Decyzji Dyrektora ZS nr 1 w Płońsku uczniom nadano stopnie:
- przodownika kadeta i starszego przodownika kadeta w klasie 3 LMp;
- starszego kadeta i młodszego przodownika kadeta w klasie 2 LP;
- kadeta i starszego kadeta w klasie 1 LPSG.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:
insp. Jarosław Brzozowski - Komendant Powiatowy Policji w Płońsku;
ppłk Krzysztof Jurkowski - Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin;
p. Paweł Dychto - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Płońsku, dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele klas mundurowych.

Uczniom gratulujemy awansu

Zdjęcia w galerii

POWEROWicze przygotowują się do ważnego wydarzenia..
Obrazy artykułów: certy.jpg
Już w najbliższy piątek 25.02.2022r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbędzie się uroczystość wręczenia uczniom klas II TŻ, III TŻg, III TŻp, III TLp, III TLg i IV TL certyfikatów ukończenia zagranicznej praktyki zawodowej w Grecji.

Certyfikaty otrzymają uczestnicy mobilności w zawodzie TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH I TECHNIK LOGISTYK

Przewidujemy niespodzianki...

Msza Święta za Ojczyznę

Obrazy artykułów: msza-ojczyzna01.jpgDnia 17. 02.2022 r. młodzież klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącago o profilu Policyjnym i Straży Granicznej wraz z wychowawcą p. A. Witólską i p. G. Osińskim uczestniczyła w Mszy Św za Ojczyznę.

Obowiązki dowódcy pełniła Zuzanna Tomaszewska.