Artykuły: Bieżące wydarzenia

Informacje uczniów klas pierwszych

Spotkanie uczniów klas pierwszych z wychowawcami

odbędzie się

26 sierpnia 2019 r o godz. 9.00

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2019/2020

DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

LICEUM (po SP)

TECHNIKUM (po SP)

SZKOŁA BRANŻOWA (po SP)

DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM

LICEUM (po G)

TECHNIKUM (po G)

SZKOŁA BRANŻOWA (po G)

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca 2019r. o godzinie 9.00  rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2019. Spotkanie rozpoczęto od zacytowania słów będącym mottem uroczystości: ,,Sukces to maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie masz”. Do tych słów odniosła się także pani dyrektor M. Szacherska, która przypomniała o sukcesach uczniów w minionym roku szkolnym, m.in. o laureacie 43. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, Marku Machcińskim i Mateuszu Szymańskim, który uzyskał tytuł finalisty, otrzymując indeks na studia o kierunku rolniczym. Pani dyrektor pogratulowała również Filipowi Czaickiemu z klasy III TŻ, który zajął III MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną pt. ,,Moja Mała Ojczyzna” i  Radosławowi Białoskórskiemu z kl. II TRM, który został wyróżniony w 16. Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych w Moskwie . Konkurs dotyczył konwersacji i był zorganizowany pod hasłem: "Język rosyjski w komunikacji".

Dyrektor, mówiąc o sukcesach uczniów i nauczycieli zaznaczyła, że w przyszłym roku szkolnym 2019/20 uczniowie Technikum nr1 w Płońsku wyjadą na praktyki do Grecji w ramach programu ERASMUS+, a klasy mundurowe  dołączą do III edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”.

REKRUTACJA NA ZAGRANICZNE PRAKTYKI ZAWODOWE ROZPOCZĘTA

REKRUTACJA NA ZAGRANICZNE PRAKTYKI ZAWODOWE

do projektu pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 17 czerwca 2019 rozpoczęliśmy rekrutację na zagraniczne praktyki zawodowe do Grecji, która potrwa do 5 września 2019r.

W dniu 17 i 18 czerwca 2019 przeprowadzono pierwsze rozmowy kwalifikacyjne, w których wzięli udział uczniowie z następujących klas i zawodów:

Klasa II, III – technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Klasa I, II, II – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

Klasa I, II, III – technik żywienia i usług gastronomicznych

W sierpniu 2019 zostanie ustalony dodatkowy termin dla pozostałych osób z wyżej wymienionych klas, które z rożnych powodów nie mogły uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych w czerwcu. Dodatkowy termin zostanie podany na stronie internetowej szkoły.

Po zakończeniu rekrutacji będzie gotowa lista rankingowa dostępna w sekretariacie dla trzech wyżej wymienionych zawodów, w której znajdziecie dane osobowe, ilość uzyskanych punktów oraz kryteria rekrutacji.

Uczniowie, którzy nie znajdą się na liście uczestników zagranicznych praktyk zawodowych, będą mogli odwołać się do Komisji Odwoławczej w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do 13 września 2019 r.

Agnieszka Urban

Laureat i finalista XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W roku szkolnym 2018/2019 dwóch uczniów z klasy IV TR Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku: Marek Machciński i Mateusz Szymański, odnieśli sukces w XLIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Marek Machciński uzyskał tytuł laureata i uplasował się na siódmej pozycji w skali całego kraju. Mateusz Szymański zajął dwudzieste szóste miejsce w skali kraju, uzyskując w ten sposób tytuł finalisty.

Zmagania obu olimpijczyków na szczeblu ogólnopolskim poprzedził udział  w olimpiadzie na szczeblu szkolnym oraz okręgowym. Eliminacje okręgowe odbyły się w kwietniu na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mateusz Szymański i Marek Machciński zajęli wówczas I i II miejsce, w związku z czym, obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego.

Ostatni – ogólnopolski etap olimpiady odbył się w dniach 7-8 czerwca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej, w powiecie gorlickim, w województwie małopolskim. Reprezentanci ZS nr 1 w Płońsku startowali z bloku – mechanizacja rolnictwa.

Lokaty przez nich osiągnięte dowodzą wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Płońsku. Sukcesy uczniów stanowią również potwierdzenie profesjonalizmu nauczyciela prowadzącego – Zbigniewa Pawlaka,  który od wielu lat z powodzeniem rozbudza w młodzieży zainteresowania mechanizacją rolnictwa. Zaangażowanie pana Zbigniewa Pawlaka od lat owocuje sukcesami uczniów Zespołu Szkół  Nr 1 w Płońsku.

Komisja ds. promocji szkoły ZS nr 1 w Płońsku