Artykuły: Bieżące wydarzenia

Droga Krzyżowa w wykonaniu uczniów klasy II LW

Dnia 27.03.2017 r. o godz. 8.30 młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku rozpoczęła czas rekolekcji wielkopostnych. Pierwszy dzień rekolekcji to Droga Krzyżowa przygotowana przez klasę II LW pod kierunkiem p. A. Dobrowolskiej i p. M. Szadkowskiego.

Maturzyści w Częstochowie

24 marca 2017r. o godzinie 6.00 spod parafii św. Maksymiliana Kolbe wyruszyły dwa autokary z maturzystami zmierzającymi na Jasną Górę w jednej intencji - ,,pomyślność na egzaminie maturalnym. Pielgrzymkę do Częstochowy zorganizowali: ks. W. Dziewulski i p. M. Szadkowski. Uczniowie klas maturalnych udali się do Sanktuarium Maryjnego wspólnie z wychowawcami: p. D. Gut- Pacuszką, p. A. Dobrowolską, p. E. Makowską, p. A. Kosewską oraz A.Urban. Obecni byli wicedyrektorzy: p. A. Rykowska i p. S. Urban.

Klasy policyjne w Radzyminie

W dniu 26 marca 2017 r. przedstawiciele klas o profilu policyjnym wzięli udział w III Biegu Żołnierzy Wyklętych im. Mieczysława Chojnackiego PS. Młodzik w Radzyminie.

Spektakl profilaktyczno – edukacyjny „Ćpunka”

W dniu 20.03.2017 roku grupa uczniów naszej szkoły (klasa II LW, II TMT i III TF) wraz z wychowawcami udała się do Miejskiego Centrum Kultury w Plońsku na spektakl profilaktyczy pt. „Ćpunka”. Spektakl ten jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem. Jak mówi autorka książki - „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.