Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Matura i co dalej…

 

W dniu 30.03.2022 r. uczniowie klas: 3 LMg, 4 TŻ, 2LP,  2 LW, 1 LW z ZS nr 1 w Płońsku oraz uczniowie ZS nr 2 w Płońsku, wzięli udział w Dniu Otwartym UTH w Płońsku.
 
Uczestnicy spotkania zapoznali się z ofertą edukacyjną UTH Wydział w Płońsku wraz z zasadami rekrutacji, którą przedstawili: dziekan dr inż. Stanisław Krysiński, profesor UTH, prorektor dr hab. Iwona Przychocka, profesor UTH,
dr Krystyna Szałkowska – Kozyra, prodziekan Wydziału Zamiejscowego
w Płońsku.
Po prezentacji uczelni, uczniowie wzięli udział w wykładzie zaprezentowanym przez pana Marcina Trzmiela, funkcjonariusza Izby Administracji Skarbowej
w Warszawie, na temat: ,,Zwalczanie nielegalnego hazardu".
Przy okazji spotkania poruszono następujące tematy:
,,Techniki kryminalistyczne w praktyce"- wykładowca: dr Mirosław Bednarski,
,,Trzy logistyki dla Twojego jutra. Zawody z przyszłością"- wykładowca:
dr Andrzej Wojciechowski;  Odbiorcami ostatniego wykładu byli uczniowie technikum logistycznego.
 
Podczas spotkań z potencjalnymi kandydatami, zachęcano do nauki na studiach w Uczelni Techniczno-Handlowej Wydział w Płońsku.

 


Wycieczka do Placówki Straży Granicznej: Warszawa – Modlin.

 

W dniu 30 marca 2022 r. uczniowie klasy 1 o profilu Policji i Straży Granicznej II Liceum Ogólnokształcącego ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyli w wycieczce do Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin.
Celem wyjazdu było zapoznanie z zadaniami wykonywanymi
przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz omówienie zasad bezpieczeństwa na terenie portu lotniczego.
Młodzież zapoznała się z pracą specjalistycznego sprzętu pirotechnicznego funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych, dokonujących na co dzień rozpoznania pirotechniczne w porcie i na terenie funkcjonowania placówki.
Wśród zademonstrowanego sprzętu znalazł się ambulans pirotechniczny wraz z wyposażeniem, taktyczny robot miotany – wspomagający operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu, mobilny robot IBIS, służący do działań pirotechnicznych i prowadzenia rozpoznania oraz neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych, a także przenośny zestaw rentgenowski posiadający system wykorzystujący najnowszą technologię cyfrowego wytwarzania obrazu - służący do prześwietlania podejrzanych bagaży, walizek i paczek.
Duże zainteresowanie wzbudził przeprowadzony przez przewodnika psa służbowego pokaz wyszkolenia psa „DIARA”. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda cykl szkolenia psów w Straży Granicznej, a także to, jakie są ich specjalności m.in.: tropienie, funkcje patrolowo-obronne, wyszukiwanie materiałów wybuchowych i broni, wyszukiwanie narkotyków i osób.
Dodatkowo w związku z nadchodzącymi wakacjami, a co za tym idzie podróżami również lotniczymi, uczniowie klasy 1 LP/ SG obserwowali, jak wygląda odprawa pasażerska i jak się do niej przygotować. Istotną informacją było to, jak należy zachowywać się na terenie lotniska, aby wszyscy podróżujący czuli się bezpiecznie.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana ppłk SG Krzysztofa Jurkowskiego Komendanta Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin
za możliwość przeprowadzenia powyższej wizyty, jak również wszystkim funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom placówki za poświęcony czas
i przekazana wiedzę.
Opiekunami grupy byli: p. Agnieszka Witólska – wychowawca klasy, insp. Grzegorz Osiński – nauczyciel prowadzący klasy o profilu policyjnym, mjr SG Tomasz Zdzienicki – nauczyciel prowadzący klasę o profilu Straży Granicznej.

 


Ostatni dzień rekolekcji

Ostatni, trzeci dzień naszych Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych rozpoczął się jak zwykle w Kościele Mszą Świętą. Siostry Misjonarki Najświętszej Krwi Chrystusa wraz z Ks. Jarosławem Tomaszewskim kontynuowały cykl nauk rekolekcyjnych. Siostry przypomniały nam prawdę, że dla Boga każdy z nas jest chciany, kochany i potrzebny. Tak też rozumiała swoje życie młoda dziewczyna Chiara Luce Badano. Przytoczona przez Siostry jej historia ma nas uczyć prawdziwego życia w Bogu. Koniec spotkania w Kościele to pożegnanie rekolekcjonistów i symboliczne wręczenie im czerwonych róż jako dowód wdzięczności za wysiłek w kształtowaniu naszych sumień. 

Ostatnim wydarzeniem naszych rekolekcji było spotkanie z Panem Tomaszem Budzyńskim- wokalistą zespołu Armia. Opowiadał On o trudnym czasie młodzieńczych wyborów i doświadczeniu Boga w swoim życiu. Powiedział jasno i wyraźnie nam, że miłość Boga jest bezinteresowna i każdy może jej doświadczyć, jeśli się na Niego otworzy. Tym mocnym świadectwem wiary zakończyliśmy czas wielkopostnych rekolekcji.

 

 

 

Zdjęcia w galerii  


Rekolekcje i szkolna Droga Krzyżowa

 

Drugi dzień Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych to duchowa uczta, która miała swój początek w Kościele na Mszy Św. Rekolekcjonista wraz z Siostrami ze zgromadzenia Misjonarek Miłości wprowadził nas w zagadnienie ludzkich pragnień. Scenki przygotowane przez Siostry z udziałem naszych uczniów jasno nam wskazały, że tylko czyny miłości dają ukojenie naszych serc. Rozważania prowadziły nas do uznania, że Bóg jest Miłością. On czeka na nas i chce ukoić nasze pragnienia.
Finałem Mszy Św.  było spotkanie z Jezusem w Eucharystii. 
Kolejnym etapem rekolekcji w tym dniu była przygotowana przez uczniów Droga Krzyżowa. Szczególny udział   w przygotowaniu jej mieli uczniowie z klasy: III TŻP, IILP, IPS g. Katecheci wyrażają wdzięczność uczniom i wychowawcom klas, którzy zachęcali do czynnego udziału w Drodze Krzyżowej.

Obecność na tym spotkaniu uzmysłowiło nam, że Jezus chce, abyśmy przez to rozważanie zrozumieli, że umarł i umiera za nasze grzechy, aby nas zbawić. Każdy, kto stara się to rozważyć, zyskuje opiekę Boga, który wprowadzi go do Nieba. 
Szkolna Droga Krzyżowa była możliwa dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy chętnie i profesjonalnie namalowali stacje drogi. Jesteśmy Im za to bardzo wdzięczni. 

Ukończę szkołę i co dalej…

Obrazy artykułów: up-1.jpg29.03.2022r. uczniowie klasy 3w(p) spotkali się z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Płońsku.
Tematyka spotkania dotyczyła działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku oraz sytuacji na lokalnym rynku pracy.

 

Uczniowie uzyskali informacje dotyczące zasad rejestracji w urzędzie pracy, dokumentacji potrzebnej do rejestracji osoby bezrobotnej, rodzajów usług i instrumentów rynku pracy, form aktywizacji zawodowej (staże), szkoleń, kursów, bonów na zasiedlenie oraz projektów unijnych związanych z pozyskiwaniem środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.


Młodzież została zapoznana z tematyką zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie oraz województwie. Spotkanie zorganizowane było przy współpracy OHP w Płońsku.
Uczniom towarzyszyli: p. Krzysztof Lewandowski (wychowawca klasy) oraz p. Dagmara Biernacka – Wilomska, psycholog w ZS nr 1.

 

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.22
15,651,695 unikalne wizyty