Artykuły: Bieżące wydarzenia

Skąd się wziął nauczyciel na świecie?- Dzień Edukacji Narodowej w ZS nr 1

Dnia 15 października 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Edyty Kunkowskiej i p. Doroty-Gut-Pacuszki przygotował program artystyczny i scenkę teatralną pt. „Skąd się wziął nauczyciel na świecie?” Prowadzący (Katarzyna Osmańska i Dawid Ziemnicki) wprowadzili obecnych w atmosferę tego dnia wymownymi słowami: ,,...nauczyciel -to przewodnik, pośrednik, mistrz w swojej profesji, powołany do przekazywania wiedzy innym(...)To zawód, którego orientacja przebiega bezpośrednio ku osobie drugiego człowieka, obejmując jego życie psychiczne z całą tą nieuchwytną sferą osobowości, duchowości, intelektu, emocji, które są najistotniejszym składnikiem człowieczeństwa.

Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica.

W dniu 15 października w  Zespole Szkół Nr 1 obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica. Sylwetka tego wybitnego Polaka została przybliżona uczniom w wielorakiej formie. Jedną z nich była prezentacja multimedialna, podczas której, w bardzo ciekawy sposób, zostały przedstawione najważniejsze fakty z życia i działalności naszego patrona.

Parada Niepodległości

W dniu 29 września 2018r. uczniowie ZS nr 1 uczestniczyli w paradzie niepodległościowej zorganizowanej na terenie miasta Płońska. Czynny udział młodzieży i nauczycieli w paradzie podkreślały transparenty z logo szkoły, otwierające naszą część korowodu. Bezpośrednio za nimi w finezyjnych strojach w barwach narodowych podążały „uskrzydlone” uczennice symbolizujące wzlatującą ku wolności Ojczyznę.

Wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego i policyjnego

W dniu 28 września 2018r. uczniowie klas trzecich mundurowych po raz kolejny odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia policyjnego i wojskowego. Była to niezwykle uroczysta chwila. Prowadzenie, według ceremoniału wojskowego, objął 2.Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu. Patronat honorowy nad uroczystością objął Starosta Powiatu PłońskiegoAndrzej Stolpa. Certyfikaty wręczali: p. Andrzej Stolpa – Starosta Powiatu Płońskiego, p. Anna Dumińska-Kierska - wicestarosta Powiatu Płońskiego oraz insp. Jarosław Brzozowski – Komendant Powiatowy Policji w Płońsku, ppłk Sylwester Drozd repezentujący płk-a Roberta Kamińskiego Dowódcę 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu i p. Marzanna Szacherska- dyrektor ZS nr im. Stanisława Staszica

w Płońsku.

Święto Jednostki w Kazuniu z udziałem uczniów ZS nr 1

7 września uczniowie klas wojskowych brali udział w obchodach Święta Jednostki Wojskowej w Kazuniu. Młodzież wraz z Panią Dyrektor Marzanną Szacherska złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych Saperów. Następnie uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu na terenie jednostki. Na koniec uroczystości odbyła się defilada pododdziałów wojskowych, w której uczestniczyli uczniowie klasy II LW.