Artykuły: Bieżące wydarzenia

Warsztaty profilaktyczne

Obrazy artykułów: fotoi050.jpgW dniu 7 kwietnia 2022 roku uczniowie klas 2w i 2k uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt. „Przeciwdziałanie uzależnieniom – mity i fakty”. Zajęcia zostały poprowadzone przez p. Elwirę Konopkę i p. Krzysztofa Fabisiaka - pracowników Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Płońsku.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji dotyczącej pułapek czyhających na nastolatka w związku ze stosowaniem różnorodnych używek. Podjęto temat związany z  niepowodzeniami, które często mogą prowadzić do uzależnień. Uczestnicy zajęć zastanawiali się nad mocnymi stronami. Próbowali je wskazać.  Poszukiwali także odpowiedzi na pytania dotyczące rodzajów uzależnień, pierwszych kontaktów z używkami, konsekwencji zdrowotnej, zarówno fizycznej jak i psychicznej, związanej z paleniem papierosów, piciem alkoholu i braniem narkotyków.
Zajęcia przebiegły ciekawie i sprawnie. Cieszyły się dużym zaangażowaniem młodzieży.

Szkolny konkurs matematyczny

Obrazy artykułów: matematDziś, podczas długiej przerwy, wręczono nagrody laureatom szkolnego konkursu matematycznego organizowanego w ramach szkolnych obchodów Dnia Matematyki i Liczby Pi.
Laureatami zostali: Paweł Michalski z klasy 3 LMg oraz Igor Pesta z klasy 1 LW.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

II Młodzieżowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

4 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą odbył się II Młodzieżowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej o zasięgu powiatowym. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Proobronne Centrum Edukacji Wataha.

Uczestników oceniano w dwóch kategoriach: klasy VII – VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe. Konkurs zorganizowano w celu: popularyzowania poezji o tematyce patriotycznej oraz utrwalania poczucia dumy narodowej.

Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica reprezentowały uczennice z klas: 2LP i 2 LW: Karolina Błaszczak, Wiktoria Wachocka, Maja Ryzińska (opiekun: p. D. Gut- Pacuszka) oraz Małgorzata Marcinkowska (opiekun: p. A. Markowska). Jury przyznało I miejsce Karolinie Błaszczyk z klasy 2 LP, która zaprezentowała tekst Mariana Hemara ,,Trzy powody”.

Organizatorzy pogratulowali patriotycznej postawy i wyjątkowego zaangażowania, zapraszając na kolejną edycję konkursu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a nasza zwyciężczyni otrzymała nagrodę rzeczową oraz cykl lekcji szkolenia proobronnego, którą poprowadzą instruktorzy Watahy.

Serdecznie gratulujemy Karolinie Błaszczyk oraz p. Dorocie Gut- Pacuszce, która wybrała repertuar i przygotowywała uczennicę do konkursu.

Innowacja pedagogiczna

Obrazy artykułów: innowacja.jpgWykorzystanie nowoczesnych technologii w praktyce kluczem do sukcesu zawodowego. W  ramach wdrożenia programu innowacji pedagogicznej w szkole  pod hasłem: ,,Wykorzystanie nowoczesnych technologii w praktyce kluczem do sukcesu zawodowego" w dniach ‪30 - 31‬ marca 2022r. odbyły się szkolenia dla uczniów i nauczycieli Branżowej Szkoły I stopnia. Realizacja innowacji odbywała się w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego ,,Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego".Projekt wdrażają: Zespół Szkół nr 1 w Płońsku wraz z Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku.Innowacją pedagogiczną objęci są uczniowie kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych oraz nauczyciele zawodu.30 marca 2022 r.  w szkoleniu ,,Diagnostyka i zasada działania czujników w pojazdach samochodowych" udział wzięli p. Włodzimierz Pająk, p. Marcin Wiśniewski, p. Andrzej Kraszewski oraz p. Zbigniew Dąbrowski. Natomiast 31 marca 2022 r.  w szkoleniu ph.: ,,Budowa i diagnostyka systemu Common Rail", udział wzięli uczniowie BS I St. z klas 3s(g), 3s(p) (10 osób).Szkolenia odbyły się przy wykorzystaniu zestawów panelowych: sensoryka systemów pojazdów i systemy sterowania silnikiem Common Rail.Dzięki podjętym zadaniom młodzież nauczyła się nowoczesnych technik pomiarowych, metod diagnostycznych związanych z parametrami pracy czujników i układów z silnikiem Common Rail, zastosowania nowoczesnego sprzętu w procesie edukacjiTo cenne doświadczenie.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Obrazy artykułów: autezm_2.jpgŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu 1 kwietnia uczniowie klasy 1k/w wraz z opiekunem p. Zenoną Szostek przygotowali słodkie desery, w których wykorzystali bezy, galaretki, bitą śmietanę i pyszne borówki w nietypowej kolorystyce.Produkty były wybrane celowo, żeby podkreślić, że nawet przez pyszny deser można dzisiaj być solidarnym z osobami chorymi na autyzm.Koordynatorem działań była: p. Lucyna Parecka-Łaszczyk.