Artykuły: Klasy mundurowe

Wycieczka do Sejmu, na Powązki i Ambasady Francuskiej

W poniedziałek 16 listopada klasy II LP i III LP zwiedzały Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Cmentarz Powązkowski oraz odwiedziły Ambasadę Francuską.

Zajęcia klas mundurowych w Kazuniu

Uczniowie ZS nr 1 w Płońsku, w ramach współpracy z 2 Mazowieckim Pułkiem Saperów w Kazuniu, systematycznie wyjeżdżają do jednostki wojskowej. 2 Brygada Saperów została powołana rozkazem Naczelnego Dowódcy Wojska Polskiego dnia 20 sierpnia 1944 roku. Formowanie rozpoczęło się praktycznie 06 września 1944 roku we Włodawie nad Bugiem. Wspomnienietych wydarzeń zaprezentowane jest w Izbie Pamięci, która mieści się na terenie jednostki, gdzie rok rocznie we wrześniu uczniowie poznają historię2 Mazowieckiego Pułku.

OPIEKA NAD GROBEM RODZINY GOŹDZIEWSKICH

Dzień 1 listopada to moment zadumy nad przemijającym czasem i ulotnością ludzkiego życia. Na chwilę zatrzymani w pędzie codzienności, wspominamy tych, którzy odeszli już na zawsze. W okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych ze wzmożoną aktywnością porządkujemy groby bliskich nam osób, ale pamiętamy również o grobach zapomnianych.

11 listopada – Święto Niepodległości

Dnia 11.11.2015r.uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku wspólnie z Dyrekcją, nauczycielami historii: p. A. Gizińską i p. M. Mucha oraz wychowawcami: p. A. Witólską, p. Małgorzatą Zielińską- Nosarzewską, p. A. Dobrowolską, p. D. Gut-Pacuszkąi płk. G. Koprem wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

Jeśli nie Oxford - to może Policja?

Wybór uczelni jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Warto wybrać trafnie, bo dyplom dobrej uczelni ułatwia karierę zawodową.

10 października 2015 r. uczniowie klasy II LP (profil policyjny) z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, w ramach Dni Otwartych, zwiedzali Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.