Jeśli nie Oxford - to może Policja?

Wybór uczelni jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Warto wybrać trafnie, bo dyplom dobrej uczelni ułatwia karierę zawodową.

10 października 2015 r. uczniowie klasy II LP (profil policyjny) z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, w ramach Dni Otwartych, zwiedzali Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

W czasie pobytu na terenie uczelni młodzież zapoznała się z zasadami naboru na studia i do Policji. Specjalistyczne pracownie, obiekty sportowe, strzelnica, pokazy policyjnego sprzętu oraz pierwszej pomocy to atrakcje przygotowane dla potencjalnych studentów.

Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze, gdzie studenci kształcą się w różnych dziedzinach kryminalistyki. Ciekawie przygotowane inscenizacje pozwoliły uczniom bliżej poznać tajniki wiedzy z zakresu interesujących ich dziedzin.

Wyższa Szkoła Policji jako główny ośrodek edukacyjny uczy zarówno studentów cywilnych, jak i funkcjonariuszy różnych służb.

Zainteresowanie, jakim cieszył się Dzień Otwarty Szkoły w Szczytnie, świadczyć może o tym, że uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku być może już niedługo zasilą szeregi służb mundurowych.

Opiekę podczas wyjazdu sprawowały nauczycielki: Dorota Gut-Pacuszka, Marzena Sady i Anna Fijałkowska.

Informacja:

Dorota Gut-Pacuszka