Dzień Grecki w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

Grecki w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Nasza szkoła od kliku miesięcy pracuje nad projektem w ramach programu Erasmus+. Już za dwa tygodnie młodzież wyjedzie na staż zawodowy do Grecji. W związku z tym 17 października 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbył się Dzień Grecki.  W spotkaniu uczestniczyły delegacje uczniów z  klas  I-III Technikum  oraz wszyscy uczestnicy programu Erasmus+ w zawodach technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Celem spotkania było poinformowanie młodzieży o założeniach i celach programu Erasmus +, rozpowszechniane informacji na jego temat oraz motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy zawodowej, do kreatywnego i innowacyjnego działania oraz nauki języków obcych.

Prowadząca spotkanie pani Agnieszka Urban  - koordynator projektu, poinformowała o szczegółach wyjazdu,  zaprezentowała uczniów, którzy biorą udział w stażach zawodowych oraz ich opiekunów praktyk. Uczniami z klasy technik żywienia i usług gastronomicznych będzie pracować pani Lucyna Parecka – Łaszczyk oraz pani Ewa Borawska, z  klasą technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – pani Agnieszka Urban i pan Stanisław Urban oraz z klasą technik grafiki i poligrafii cyfrowej pani Anna Jackiewicz. Kierownikiem mobilności będzie wicedyrektor pan Stanisław Urban.

Pani  Marzanna Szacherska, dyrektor ZS Nr 1 pogratulowała uczestnikom przyszłego stażu oraz wskazała na wiele korzyści, jakie młodzież odniesie, biorąc udział w tym projekcie. Zauważyła ciężką pracę uczniów na zajęciach przygotowawczych, tj. na lekcjach języka angielskiego zawodowego, zajęciach kulturowych oraz kursie pedagogicznym. Podziękowała także nauczycielom za wkład w przygotowanie młodzieży.

Uczniowie otrzymali worki podróżne, T-shirty, długopisy, ołówki i smycze z logotypem Erasmusa+ oraz szkoły ZS 1. Po założeniu koszulek wszyscy uczestnicy mobilności stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia i zatańczyli grecką Zorbę, którą ćwiczyli na zajęciach kulturowych z panią Lucyną Parecką – Łaszczyk.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom za przygotowanie młodzieży do wyjazdu:

pani A. Witólskiej, pani M Gołębiowskiej -  Łaska, pani M. Jeżak, pani M. Zielińskiej – Nosarzewskiej, pani A. Jackiewicz – Ochidi, pani L. Pareckiej – Łaszczyk.

zdjęcia i filmiki oglądaj na facebooku gazety ,, Płońszczak" oraz ZS1. Smile

Zdjęcia w galerii.