Martinstag w ZS Nr 1na słodko i wesoło

11 listopada świętuje się w Polsce Dzień Niepodległości, najważniejsze święto państwowe. Jednocześnie  w Niemczech  i niektórych regionach Polski, szczególnie w Poznaniu obchodzi się Dzień Ulicy świętego Marcina. To jeden z tych nielicznych dni w roku, kiedy można bezkarnie łasować (naschen). Podobno  poznańskie rogale marcińskie nie mają sobie równych.

Martinstag  to dzień upamiętnienia świętego Marcina z Tours. W Niemczech nie jest to dzień wolny od pracy, ponieważ jest to święto typowo kościelne. W jednym z austriackich bundeslandów, w Burgenlandzie, gdzie św. Marcin jest patronem, urzędy są tego dnia zamknięte, a uczniowie w szkołach mają wolne.

13 listopada 2017 r uczniowie klas I LP, I LW, II LP, II LW, II TŻ, II TS  w ZS nr 1 w Płońsku wspomnieli o tym święcie przygotowując wystawę wykonanych przez siebie projektów polsko - niemieckich nawiązujących do genezy i tradycji tego święta oraz prezentację multimedialną, która ukazywała  głównego bohatera  i historię jego życia.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała