PERSPEKTYWY I WYZWANIA PROJEKT „RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”

W środę 3 grudnia 2014 roku uczniowie klas policyjnych I LP i II LP wybrali się na wycieczkę do Warszawy do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie uczestniczyli w projekcie informacyjno-edukacyjnym prezentującym nowoczesną służbę prewencji Policji „Razem przeciw przemocy”.
Uczniowie zgłębiali wiedzę na temat wyposażenia, umundurowania, a także ścieżki zawodowej policjanta w poszczególnych pionach służby prewencji Policji.

Szczególnie zainteresowały uczniów informacje dotyczące Policji konnej, która wykorzystywana jest głównie do patrolowania terenów zielonych, zabezpieczania imprez masowych oraz patrolowania ulic miast. Policję konną charakteryzuje nie tylko stały trening i dzienna służba na rzecz mieszkańców, ale i udział w wielu międzynarodowych imprezach.
Młodzież bardzo zainteresowała się też specjalnie wyszkolonymi psami policyjnym, które wykonują zadania związane z egzekwowaniem prawa lub zapewnieniem bezpieczeństwa fizycznego ludzi.

Uczniowie podczas ciekawych warsztatów dowiedzieli się, że szkoli się np. psy patrolujące – pies razem z policjantem-przewodnikiem przemierza ulice w mieście, aby zapobiegać ewentualnym przestępstwom i wykroczeniom, a w razie potrzeby broni bezpieczeństwa swojego przewodnika, czy też psy poszukiwawczo-lokalizacyjne, czyli do wykrywania narkotyków, ukrytych ludzi, np. w przyczepie samochodu ciężarowego.

Po zakończeniu niezwykle interesujących warsztatów młodzież udała się do kina Cinema City w Arkadii, gdzie obejrzała film pt.: „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Serdecznie dziękujemy Panu asp. szt. Robertowi Koniuszy za ciepłe powitanie naszej młodzieży, poświęcony czas oraz profesjonalne przekazanie wiedzy i umiejętności.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały nauczycielki:kierownik-Anna Nowakowska, Dorota Gut-Pacuszka, Marzena Sady i Anna Fijałkowska.

Przygotowała:Anna Nowakowska