Dzień Patrona 2.10.2015

,,Prawdziwy patriotyzm nie polega na mówieniu o nim, ale na służbie”. prof.W.Bartoszewski.

W dniu 02.10.2015 w ZS nr 1 w Płońsku odbyła się uroczystość Dnia Patrona połączona z rozdaniem certyfikatów uczniom klas III mundurowych.

Przybliżono sylwetkę Stanisława Staszica - patrona naszej szkoły. Delegacja klas trzecich mundurowychwspólnie z Panią Marzanną Szacherską- Dyrektorem ZS nr 1,złożyła, symboliczną wiązankę kwiatów. W czasie trwania uroczystości, uczniowie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Muchy, przedstawili fragment ,,Powrotu posła” Juliana Ursyna Niemcewicza, nawiązując do konieczności wdrażania reform w XVIII wieku, a następnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie.

Uczniowie klas trzecich mundurowych odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia wojskowego, policyjnego i strażackiego. W bieżącym roku certyfikaty otrzymało 85 uczniów. Podziękowali oni WYCHOWAWCOM klas mundurowych: Pani Annie Nowakowskiej, Pani Magdalenie Staniszewskiej i Panu Piotrowi Żochowskiemu, nauczycielom uczącym w tych klasach, a szczególnie Panu płk. Grzegorzowi Koprowi, insp. Marzenie Sady, insp. Grzegorzowi Osińskiemu, asp. Piotrowi Jaszczurowi, insp. Piotrowi Dąmbrowskiemu i kpt. Andrzejowi Głowackiemu.

Poza tym Pani Marzanna Szacherska– Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 podziękowała Dowódcy II Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu- płk. Adamowi Przygodzie,ppłk. Wojciechowi Płocicy, ppłk. Andrzejowi Kłopockiemu za organizowanie wyjazdów szkoleniowych, a przede wszystkim osobiste nadzorowanie obozów szkoleniowych w Szczecinie. Podziękowania skierowano doPana Piotra Leonarcika- Komendanta Powiatowego Policji i st. bryg. Pawła Jakubowskiego, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, za przygotowanie szkolenia przy współudziale pracowników Komendy Policji i Straży Pożarnej.

W dalszej kolejności Dyrektor podziękowała Starostom Powiatu Płońskiego: Panu Andrzejowi Stolpie, Pani Annie Dumińskiej- Kierskiej, Radzie Powiatu, za coroczne zabezpieczanie środków w budżecie powiatu i wsparcie finansowe podczas organizowania obozów szkoleniowych naszych uczniów, zaprzyjaźnionym ze szkołą przedstawicielom Samorządów Powiatu Płońskiego.Podziękowania w formie statuetek, dyplomów bądź kwiatów otrzymali wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili siędo funkcjonowania klas mundurowych w ZS nr 1.

Oficjalną część obchodów Dnia Patrona zakończyła defilada pocztów sztandarowych: szkoły, Pułku Saperów, Straży Pożarnej, Kompanii Honorowej 2 Pułku w Kazuniu, następnie klas II i III mundurowych.

Uroczystość uatrakcyjniły służby: wojskowe, policyjne i straży pożarnej, które zaprezentowały tresurę psów, gaszenie wraku, musztrę paradną. Ponadto wszyscy mogli skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki. Na terenie szkoły zostały zaprezentowane różne atrakcje, m.in. pokaz technik kryminalistycznych, sprzęt policyjny i strażacki.

W tym roku na Dzień Patrona zaprosiliśmy gimnazjalistów w celu zaprezentowania naszej szkoły i zachęcenia do kontynuowania nauki w ZS nr 1. Obserwując zainteresowanie uczniów gimnazjów podczas parady wojskowej, bądź defilady, można wywnioskować, że Święto Patrona było dla nich niebywałą atrakcją.

zobacz zdjęcia...

jesteśmy na facebooku