Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Sukces uczniów kl. III Technikum Mechatronicznego w konkursie mechanicznym i mechatronicznym

W dniach 23- 24 marca 2017 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finale X Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego w Płocku. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Płocku. Honorowy patronat sprawował Prezydent Miasta Płocka, a konsultację merytoryczną zapewniła Politechnika Warszawska Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku, Zarząd Główny SIMP i Kuratorium Oświaty w Warszawie.

 

W skład zespołu weszli uczniowie III klasy technikum mechatronicznego: Cezary Gut, Stanisław Niedźwiecki oraz Tomasz Załoga.

 

W ramach konkursu do rozwiązania był test składający się z 28 zadań z zakresu techniki. Test ten stanowił pierwszy etap zmagań konkursowych i po tym etapie Tomasz Załoga zajmował indywidualnie 4 miejsce (na 66 uczestników konkursu ze szkół z całej Polski m.in. z Radomia, Gorzowa Wielkopolskiego, Puław, Garwolina, Białegostoku, Krakowa, Poznania, Skierniewic).

W drugiej części konkursu uczestnicy mieli do wykonania dwa zadania praktyczne: montaż układu pneumatycznego oraz wykonanie rysunku na komputerze w programie CAD lub Solid Edge.

 

Po końcowym podsumowaniu wyników Tomasz Załoga zajął ostatecznie 11 miejsce w kraju, natomiast cały zespół był na 10 miejscu na 22 drużyny. Uczniowie walczyli o indeks na  studia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale BMiP w Płocku (Politechnika Warszawska Filia w Płocku).

 

W dniu 10 kwietnia 2017 r. ci sami uczniowie technikum mechatronicznego: Cezary Gut, Stanisław Niedźwiecki i Tomasz Załoga wzięli udział w Konkursie Wiedzy i Umiejętności Technicznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Ciechanowie, gdzie zajęli II miejsce. Organizatorem konkursu był Zakład Mechaniki i Budowy Maszyn Wydziału Inżynierii i Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. 

 

Podczas zawodów uczestnicy konkursu startowali w dwóch etapach:wiedzy teoretycznej – 20 pytań (po 3 minuty na każde pytanie zadawane jednocześnie wszystkim zespołom) oraz umiejętności praktycznych – 6 zadań w formie praktycznych poleceń (po 10 minut na każde zadanie realizowane równolegle w 6 pomieszczeniach). Zawartość merytoryczna konkursu dotyczyła historii techniki, zagadnień konstrukcji, kinematyki ruchu bryły sztywnej, praw fizyki dla cieczy, budowy materii, elektrotechniki i elektroniki, automatyki, rysunku technicznego, rozwiązywania prostych obwodów prądu stałego i przemiennego z elementami pasywnymi i aktywnymi, obliczania parametrów elektrycznych podstawowych elementów i układów elektronicznych, wykonywanie pomiarów wielkości fizycznych, sporządzanie i czytanie rysunków technicznych itp.

 

Uczniów przygotowywał pan Tadeusz Więcław.

 

Gratulujemy.


zobacz zdjęcia...

 

Przygotowała: Agnieszka Rykowska

Wygenerowano w sekund: 0.03
15,706,519 unikalne wizyty