Młodzież ZS nr 1 podczas przygotowań do ŚDM.

Dnia 7 września 2015 r. w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku, nastąpiła peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Boskiej, darów ofiarowanych młodzieży przez Papieża Jana Pawła II. To wydarzenie jest jednym z pierwszych etapów przygotowujących nas do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 r. w Krakowie.

Wspólnie z innymi płońskimi szkołami uczniowie ZS nr 1 wzięli udział w tym religijnym przedsięwzięciu. Była to doskonała okazja do modlitwy i wyznania wiary. Młodzież wysłuchała koncertu zespołu muzycznego CHAJIM, obejrzała film dotyczący działalności wolontariuszy ŚDM, a także była świadkiem świadectwa wiary młodych ludzi.

W spotkaniu uczestniczyli: Pan Aleksander Jarosławski - wójt gminy Płońsk oraz dyrektorzy płońskich placówek. Wolontariusze wspólnie z księdzem Zbigniewem Sajewskim, proboszczem parafii św. Maksymiliana, podziękowali wszystkim zebranym za wspólne duchowe przeżycie.

Na zakończenie spotkania wójt gminy Płońsk wspólnie z dyrektorem ZS nr 1 przystąpili do losowania dwóch kuponów konkursowych, dzięki którym szczęśliwi posiadacze, będą mogli uczestniczyć w ŚDM w lipcu 2016 r. w Krakowie. Szęśliwcami okazały się uczennice naszej szkoły: Martyna Zabrodzka z klasy II LW i Nina Kamińska z klasy III LP, które wezmą udział w ŚDM w Krakowie. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia...

Informacja: Agnieszka Urban