XLVIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego

W dniu 8 grudnia 2016 roku w ZS nr 1 im. S. Staszica odbył się szkolny etap XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

W tym roku w eliminacjach szkolnych wzięły udział trzy uczennice:

1.      Karolina Masiak kl. III LW  - nauczyciel prowadzący mgr Anna Nowakowska

2.      Olga Słupska kl. II LP - nauczyciel prowadzący mgr Elżbieta Kraszewska

3.      Patrycja Żebrowska kl. II LP – nauczyciel prowadzący mgr Elżbieta Kraszewska

Zawody I stopnia składały się z dwóch części- ustnej i pisemnej. W części pisemnej uczennice musiały wykazać się doskonałą znajomością zasad gramatyki rosyjskiej oraz bogatym zasobem leksyki.   W teście o bardzo wysokim stopniu trudności pojawiły się takie zadania jak translacja, wielokrotny wybór, wstawianie. W części ustnej uczennice prezentowały znajomość lektury pozaprogramowej  w oryginale.

Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-5.03.2017 roku należało uzyskać min. 40 pkt. W związku z powyższym do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice: Karolina Masiak i Olga Słupska.

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo w Olimpiadzie i serdecznie gratulujemy wysokich wyników Karolinie i Oldze!

Następne zmagania w marcu w Warszawie. Trzymamy kciuki!

Przygotowała: Anna Nowakowska