Rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017

Dnia 1 września 2016r. o godzinie 9.00 został zainaugurowany nowy rok szkolny. W rytmie melancholijnej piosenki Beaty Kozidrak ,,Piechotą do lata będę szła”, uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 ustawili się na boisku szkolnym, by wysłuchać ciepłych słów od Dyrekcji i zaproszonych gości.

,,Czas pożegnać plaże tonące w słońcu i lazurowe niebo.  Przed nami kolejny etap…” – zwróciła się do zebranych para prowadzących uroczystość – A. Dobrowolska i P. Kozera. Głos zabrała Pani Marzanna Szacherska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1, która przywitała zaproszonych gości, wicedyrektorów, grono pedagogiczne, rodziców oraz uczniów ZS Nr 1. Poinformowała o kierunkach kształcenia w roku szkolnym 2016/2017, zwracając uwagę na nową specjalizację- technika cyfrowych procesów graficznych. Pani Dyrektor przypomniała także o priorytetowych zadaniach zaplanowanych na najbliższy rok szkolny i życzyła siły i wytrwałości w dążeniu do celu.

Ponadto głos zabrali: Pani Anna Dumińska-Kierska - Wicestarosta Powiatu Płońskiego, Ks. Andrzej Żywiałowski, Pani Agata Żulewska – Przewodnicząca Rady Rodziców. Wszyscy życzyli uczniom: radości, zadowolenia i satysfakcji z osiąganych sukcesów, a tegorocznym maturzystom wysokich wyników, by mogli zrealizować swoje życiowe plany.

Pani Agnieszka Rykowska – Wicedyrektor ZS Nr 1 w Płońsku przedstawiła wychowawców klas oraz przydział sal na spotkanie organizacyjne.

Prowadzący zaakcentowali, że dzień 1 września, to nie tylko data kojarzona z rozpoczęciem roku szkolnego, ale również z kolejną rocznicą wybuchu II wojny światowej. W związku z tym o godzinie 12.00 w Parafii Świętego Maksymiliana Kolbe rozpoczną się oficjalne uroczystości i naszą szkołę będą reprezentować uczniowie klas II i III mundurowych wraz z wychowawcami.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się na pierwsze spotkanie w bieżącym roku szkolnym.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Anna Dobrowolska