Klasy mundurowe na wycieczce integracyjnej

W dniu 23.02.2016r. uczniowie klas pierwszych mundurowych (53 osoby) uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu geografii i historii. Inicjatorką i głównym organizatorem wycieczki była p. A. Witólska. Młodzież wyjechała po opieką nauczycieli:

p. M. Zielińskiej-Nosarzewskiej, p. D. Kawczyńskiej oraz płk. G. Kopra.

Pierwszym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Azji i Pacyfiku, w którym uczniowie poszerzyli wiedzę na temat kultury Islamu i jego wpływu na losy Europy. Młodzież obejrzała wystawę pt. ,,Kolory życia”. Suzani to haftowane tkaniny z Azji Centralnej. Słowo ,,suzani" z języka perskiego oznacza "igłę". Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się z zachwycającymi swoimi żywymi barwami haftowanymi tkaninami, czyli sztuką użytkową z Uzbekistanu i Tadżykistanu.

Kolejnym punktem wycieczki była lekcja historii w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Ośrodek, w którym uczniowie spędzili czas, prezentuje dorobek i podkreśla znaczenie udziału żołnierzy WOJSKA POLSKIEGO w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa. Młodzież zwiedzała salę tradycji Centrum Weterana i uczestniczyła w lekcji wzbogaconej prelekcją i prezentacją, pt.,,W służbie pokoju".

Na zakończenie wycieczki przedstawiciele klas złożyli kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa i pod Ścianą Pamięci. Uczniowie klas pierwszych, przeglądając otrzymane w muzeach foldery i pamiątki, wrócili do Płońska, wymieniając się wrażeniami na temat udanego wyjazdu.

zobacz zdjęcia w Galerii

zobacz na facebooku