Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów

W dniu 19 listopada 2015r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Akty przyznania stypendiów w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyli uzdolnionym uczniom Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Sokołowska, Agata Pawłowska Dyrektor Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły z terenu działania delegatury. Starostwo Powiatowe w Płońsku reprezentowała wicestarosta pani Anna Dumińska – Kierska. Stypendyści z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku to:

1. Dawid Krynicki  - uczeń Technikum nr 1 w Płońsku (klasa 4TI)
  2. Katarzyna Mariańska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego (klasa 3 LW)

Stypendyści z panią dyrektor Marzanną Szacherską

Szczególną uwagę Pani Kurator zwrócił Dawid Krynicki, który wśród stypendystów obecnych na tegorocznej gali był jedynym uczniem, który już po raz trzeci odbierał akt przyznania tego zaszczytnego wyróżnienia. Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać uczeń z najwyższą średnią ocen w danej szkole ponadgimnazjalnej, przejawiający szczególne predyspozycje do jednego z przedmiotów i uzyskujący z niego wybitne wyniki, a w pozostałych dziedzinach uzyskujący przynajmniej dobre rezultaty.

Gratulujemy Katarzynie i Dawidowi oraz ich rodzicom, którzy również mieli okazję uczestniczyć w uroczystości wyróżnienia uczniów uzdolnionych, tych, którym nie wystarcza „być przeciętnym”, ponieważ walczą o najwyższe laury.

stypendyści z rodzicami

Przygotowała: M. Szacherska