Obóz szkoleniowy klas policyjnych - 2021

Obóz szkoleniowy klas policyjnych w Pieckach koło Mrągowa

Od 14 do 18 czerwca 2021 roku uczniowie klas policyjnych w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku szkolili się w miejscowości Piecki koło Mrągowa w Ośrodku Wczasowym Ostrów Pieckowski.

Przy pięknej słonecznej pogodzie uczniowie wykonywali zadania szkoleniowe. Pod kierunkiem doświadczonych w służbie policyjnej nauczycieli Pana Roberta Osmańskiego i Pana Piotra Jaszczura uczniowie nie tylko szkolili umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu policjanta, ale również nabywali nowe.

Wśród zadań szkoleniowych znalazły się między innymi: pełnienie służby dyżurnego pododdziału, musztra pododdziałów zwartych policji, marsz kondycyjny na odcinku 11 km na trasie Piecki-Mrągowo, nocna służba wartownicza z bytowaniem, zapoznanie z podstawami wykorzystania sprzętu wspinaczkowego, zajęcia ze strzelania i  samoobrony.

Drugiego dnia pobytu uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do Klubu Strzeleckiego „Snajper” w Marcinkowie. Tam pod okiem doświadczonych instruktorów doskonalili technikę strzelania z broni krótkiej i długiej.

Na obozie nie zabrakło zajęć sportowych np. mecz siatkówki, zajęć fitness, zajęć rytmiczno-tanecznych z nauką tańców standardowych i latynoamerykańskich. Uczniowie nie tylko uczyli się przy muzyce nowych kroków, ale również na ich podstawie tworzyli własne choreografie.

Równowaga między zajęciami programowymi i rekreacyjnymi spowodowała, że uczniowie wrócili z obozu bogatsi o nowe doświadczenia i pełni pozytywnych wrażeń. Przede wszystkim jednak mieli możliwość zobaczyć jak wygląda praca policjanta na co dzień. Najważniejsze, że mogli również zastosować zdobytą już wiedzę  w praktyce. Nauczyli się pracy zespołowej, odpowiedzialności oraz dyscypliny. Był to nie tylko czas praktycznej  nauki, ale przede wszystkim czas kształtowania charakteru, integracji i nawiązywania pozytywnych relacji rówieśniczych. Wspomnienia z tego wyjazdu z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Opiekę nad uczniami na obozie sprawowali opiekunowie: p. Anna Nowakowska – kierownik wyjazdu, p. Robert Osmański, p. Piotr Jaszczur, p. Arkadiusz Markowski, p. Dorota Gut-Pacuszka, p. Jarosław Płuciennik.

Kierownik wyjazdu p. Anna Nowakowska składa serdeczne podziękowania wszystkim opiekunom za współpracę oraz rodzicom za sprawną organizację wyjazdu.

Zdjęcia z obozu

Przygotowała: mgr Anna Nowakowska