Wręczenie dokumentu EUROPASS - Mobilność

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 1 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW EUROPASS – MOBILNOŚĆ
uczniom z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

W dniu 17 września 2020 r. odbyło się spotkanie z uczniami, którzy brali udział w praktykach zawodowych w Grecji. Otrzymali oni dokument EUROPASS - Mobilność, potwierdzający okres odbytych praktyk w kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego w dniach od 5-18 listopada 2019 r. Sześćdziesięciu uczniów klas technikum grafiki i poligrafii cyfrowej, technikum mechanizacji rolnictwa oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych realizowali założenia projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum”. Dokument EUROPASS - Mobilność pokazuje, jakie umiejętności nabył uczeń oraz jakim doświadczeniem może się wykazać. Organizacją przyjmującą był partner grecki Golden Sun Mobility Center. Miejscem docelowym była piękna i słoneczna Leptokaria.

Pani dyrektor ZS 1 Ewa Głuchowska pogratulowała młodzieży osiągniętego sukcesu oraz podziękowała za zaangażowanie i udział w tym przedsięwzięciu. Zwróciła uwagę na ciężką pracę zespołu projektowego, w skład którego wchodzili: pani Marzanna Szacherska były dyrektor ZS1, pan Stanisław Urban wicedyrektor, pani Agnieszka Urban koordynator projektu oraz pani Marta Białecka księgowa. Zespół opracował wniosek, doprowadził do wyjazdu, czuwał nad prawidłową realizacją projektu oraz jego rozliczeniem. Było to wielkie osiągnięcie, gdyż pierwszy raz w historii ZS1 młodzież wyjechała na zagraniczne praktyki w ramach programu Erasmus+.

Mamy nadzieję, że dokument EUROPASS – Mobilność zwiększy szansę naszych absolwentów na krajowym i europejskim rynku pracy.